Przejdź do treści
Proszę czekać...

Wystawa „Bliżej myśli. Rysunek”

wt. 12 stycznia 2021
Wystawa „Bliżej myśli. Rysunek” ukazuje prace artystów, o interesującym i ważnym dorobku, wśród nich również tych, zaliczanych do klasyków polskiej sztuki współczesnej. Prezentacja skupia się na głównych nurtach rysunku a wyróżnia ją perfekcyjny i zróżnicowany warsztat i, co ważne, konsekwentne podejmowanie przez autorów istotnych egzystencjalnych problemów.

Powstający w ciągu ostatnich kilku dekad rysunek stał się jedną z wizytówek naszej kultury. Mówi się często, że to sięgnięcie do korzeni twórczości plastycznej. Dla wielu artystów rysowanie to nie tylko tworzenie szkicu, notatki czy scenariusza, ale całkowicie samodzielna forma twórczości, najczęściej bardziej bezpośrednia i prywatna.

W projekcie on-line zobaczymy rysunki artystów od lat związanych z galerią (bądź wypożyczone z kolekcji): Tadeusza Brzozowskiego, Piotra Czadankiewicza, Andrzeja Desperaka, Janusza Karbowniczka, Aldony Mickiewicz, Zdzisława Nitki, Ryszarda Otręby, Jerzego Panka, Pawła Warchoła, Zdzisława Wiatra, Tadeusza G. Wiktora.

Zobacz prezentację >>>

Autor:

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Partner

Partner

Partner