Aktualności

Król

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej.

czytaj więcej

spektakl LOTTO - 24 października 2021

Kiedy uśmiecha się szczęście warto podzielić się tą wieścią z najbliższymi. A co jeśli szczęście przestaje się uśmiechać? Czy aby to, nie najbliżsi są winni? Zapraszamy na spektakl LOTTO do Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej.

czytaj więcej

Wojtek Mazolewski Quintet

Quintet Wojtka Mazolewskiego - jeden z najlepszych zespołów jazzowych w Polsce zaprasza na wspólną podróż po świecie improwizacji.
 Jazzu w wydaniu WMQ słuchają wszyscy, od fanów kameralnych przestrzeni domowego zacisza, po entuzjastów wielkich koncertów kończących się owacjami na stojąco.

czytaj więcej

ØRGANEK w Bielsku-Białej

ØRGANEK powraca do Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Zapraszamy na koncert w ramach trasy promocyjnej nowej płyty Na razie stoję, na razie patrzę.

czytaj więcej

JAZZOWA JESIEŃ 2021

19. Jazzowa Jesień im. Tomasza Stańko w Bielsku-Białej. Już w  połowie listopada czekają nas trzy wspaniałe dni muzyki, na festiwalu który kontynuuje dziedzictwo i myśl Tomasza Stańko. Tegoroczna edycja Festiwalu to 6 koncertów, na które zapraszamy od 18 do 20 listopada.

czytaj więcej

Muniek i przyjaciele

Muniek i przyjaciele - to kolejny koncert z cyklu Inne Brzmienie Miasta. Na koncercie usłyszycie największe przeboje wykonywane przez Muńka Staszczyka: z zespołami T.LOVE, Szwargierkolaska i solo.

czytaj więcej

Bielski Chór Kameralny charytatywnie

Serdecznie zapraszamy Państwa na koncert charytatywny, którego dochód będzie w pełni przekazany na rzecz odbudowy pomników zdewastowanych przez wandali w czerwcu b.r. na Cmentarzu Żydowskim w Bielsku-Białej.

czytaj więcej

Chustotańce w TVN

Dzisiaj (13 października) na zajęciach z Chustotańców odwiedziło nas Dzień Dobry TVN, prowadząc z Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej transmisję na żywo.

czytaj więcej

Jazz i folk

Niesamowity spektakl muzyczny łączący delikatne frazy nucone przez wokalistkę i mocne, jazzowe granie znakomitego zespołu. Anna Maria Jopek wystąpiła w Bielskim Centrum Kultury.

czytaj więcej

Henryk Mikołaj Górecki in memoriam

Muzyka ojca i syna - Henryka Mikołaja Góreckiego oraz Mikołaja Piotra Góreckiego wypełniła salę Bielskiego Centrum Kultury. Solistom akompaniowała orkiestra Aukso.

czytaj więcej

SLOVAK SINFONIETTA, II Festiwal BESKID CLASSICS

W ostatnich dniach października tego roku odbędzie się w Bielsku-Białej i Szczyrku już druga edycja niezwykłego Beskidzkiego Festiwalu Klasyki organizowanego przez fundację Temida Arts & Business. Już jego pierwsza odsłona wzbudziła ogromne zainteresowanie melomanów i ogólnopolskich mediów, sprowadzając do Bielska-Białej światowej klasy artystów takich jak Charlie Siem i Valentina Igoshina.

czytaj więcej

Poranek Muzyczny dla Dzieci - 10 października 2021

Zapraszamy na październikowy koncert familijny SuperWirtuozów pod dyrekcją Macieja Cisowskiego zatytułowany „Tajemnicza podróż Melci”.

czytaj więcej

Strony