Przejdź do treści
Proszę czekać...

Pomimo wszystko

sob. 17 października 2020
Truizmem jest stwierdzenie, że ostatnie kilka miesięcy były dla nas absolutnym zaskoczeniem. Chyba wszyscy mamy też nadzieję, że jak najszybciej wrócimy do jakiejś „normalności", chociaż nie wiemy, jak będzie ona wyglądać.

Wystawa pod znamiennym tytułem „Pomimo wszystko” – przygotowywana, odkładana – ostatecznie prezentowana jest w formie on-line. Pokazuje prace, które powstały w aktualnym trudnym czasie, a także przypomina te, już prezentowane, ale może szczególnie aktualne. Spotkamy tu dzieła zarówno dramatyczne i refleksyjne, jak i żartobliwe i radosne, niektóre podejmujące temat przyrody, natury – może trochę z nadzieją na nową wiosnę i nadchodzące dni.

W projekcie on-line zobaczymy prace znanych artystów związanych z naszym regionem: Tamary Berdowskiej, Rafała Bojdysa, Natalii Borowicz, Krzysztofa Dadaka, Witolda Jacykowa, Michała Klisia, Krzysztofa Kokoryna, Wiesława Łysakowskiego, Jerzego Talika, Mateusza Taranowskiego, Agaty Tomiczek-Wołonciej, Pawła Warchoła, Piotra Wisły i organizatora całości projektu Piotra Czadankiewicza.

 

Zobacz prezentację >>>

 

Pomimo wszystko (wystawa on-line)

Galeria Środowisk Twórczych BCK

kwiecień – maj 2021

Truizmem jest stwierdzenie, że ostatnie kilka miesięcy wszystkich nas zaskoczyły, że spotkaliśmy się z czymś absolutnie niespodziewanym, co nie tak dawno traktowalibyśmy jako kanwę filmowej fikcji. Jeszcze półtora roku temu chyba nikt nie uwierzyłby w taki scenariusz: ogólnoświatowej epidemii, globalnego zamykania gospodarki, niemożności wychodzenia z domu, zamkniętych sal koncertowych i galerii, szpitali na stadionach i w halach targowych...

Próbujemy odnaleźć się w tej sytuacji, jakoś ją opanować, oswoić, robić coś konstruktywnego i nie pogrążać się w bezczynności. Jednym udaje się to lepiej, innym gorzej. Są też tacy, którzy odnajdują się w tym arcytrudnym czasie całkiem dobrze, a nawet lepiej niż dotychczas. Chyba jednak wszyscy mamy nadzieję, że jak najszybciej wrócimy do jakiejś „normalności", chociaż nie wiemy, jak będzie to funkcjonowanie wyglądać; na pewno inaczej niż dotychczas.

Kultura, sztuka – to obszar szczególnie ważny: kształtowania, poszerzania i rozwijania wrażliwości i wyobraźni dla bardzo wielu z nas. By jednak w pełni oddziaływać, najczęściej wymaga ona, również w obszarze działań wizualnych, bezpośredniego kontaktu i spotykania się. 

Galeria Środowisk Twórczych BCK organizuje wystawy on-line prezentowane w formie katalogu. Chcemy pokazywać prace, które właśnie w tym czasie powstają, jak również przypomnieć te, już prezentowane, ale interesujące i jakoś szczególnie aktualne.

Ostatnie miesiące to niełatwy egzamin, również dla wielu artystów, ograniczający wiele działań, czasem je uniemożliwiający, a czasem zmuszający do posługiwania się innymi mediami i strategiami. Pomimo wszystko, pomimo tej trudnej – nawet do nazwania – sytuacji wielu artystów kontynuuje swoje działania. Wystawa on-line powstała więc, by umożliwić przynajmniej taką specyficzną formę kontaktu ze sztukami wizualnymi.

Na prezentację składają się różnorodne w charakterze prace: zarówno dramatyczne i refleksyjne, jak i żartobliwe i radosne, niektóre podejmujące temat przyrody, natury – może trochę z nadzieją na nową wiosnę i na nadchodzące dni.

Wystawa pokazuje prace znanych artystów z naszego regionu: Tamary Berdowskiej, Rafała Bojdysa, Natalii Borowicz, Krzysztofa Dadaka, Witolda Jacykowa, Michała Klisia, Krzysztofa Kokoryna, Wiesława Łysakowskiego, Jerzego Talika, Mateusza Taranowskiego, Agaty Tomiczek-Wołonciej, Pawła Warchoła, Piotra Wisły i organizatora całości projektu Piotra Czadankiewicza.

 

 

Autor:

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Partner

Partner

Partner