Przejdź do treści

Dumni z BB - lipiec

pon. 20 czerwca 2022
Zapraszamy na wyjątkowe muzyczne lato z cyklu DUMNI Z BB. Na dwóch scenach zagrają dla Was fantastyczne kapele!
W lipcu m.in. Jacek Wójcicki, Wanda i Banda, Studio Accantus i Cumbancheros. WSTĘP WOLNY. Zapraszamy!!!

SCENA NA RYNKU

2 lipca (sobota) g. 18.00 - OD JANA DO IVANA

9 lipca (sobota) g. 20.00 - BIBOBIT

 

Bibobit to muzyczny sekstet złożony z żywej perkusji, basu, instrumentów klawiszowych i sekcji dętej. Ich największą miłością jest jazz, który niezwykle elastycznie łączą z elektroniką, ale i innymi gatunkami. Nieoczywiste harmonie zespojone są tu z tłustymi syntezatorowymi brzmieniami i niezwykłą charyzmą frontmana.

10 lipca (niedziela) g. 14.00 Festiwal Piosenki Bajkowej  - gwiazda wieczoru STUDIO ACCANTUS

Festiwal Piosenki Bajkowej - Twoja Bajka będzie miał swój finał 10 lipca. Od godz. 14.00 zaplanowano występy na Rynku. Gwiazdą wieczoru będzie Studio Accantus, czyli zespół artystów tworzących własne projekty autorskie. Jak sami mówią, ich misją jest szerzenie musicalu i muzyki filmowej w Polsce i po polsku.

Studio Accantus - utworzony przez Bartłomieja Kozielskiego zespół twórców i wykonawców, poruszający się w świecie musicalu i muzyki filmowej. Studio zyskiwało coraz większą rzeszę fanów zamieszczając nagrania na swoim kanale Youtube. Dziś kanał odwiedza codziennie ponad 250 tysięcy widzów, a ich filmy z piosenkami mają już ponad 400 milionów wyświetleń. Od kilku lat Studio Accantus koncertuje po całej Polsce przyciągając coraz szerszą publiczność. Wokaliści Studia Accantus to utalentowani artyści z dużym dorobkiem scenicznym, występujący na deskach teatrów w całej Polsce, laureaci konkursów, uczestnicy muzycznych programów telewizyjnych.

 

Wystąpią:

Paulina Grochowska

Sebastian Machalski

Sylwia Przetak

Adrian Wiśniewski

oraz

Kasia Mazurkiewicz (piano), Mateusz Babiak (gitary), Artur Rapacz (perkusja), Artur Siejka (bas)

 

16 lipca (sobota) g. 18.00 - Festiwal Kubański - gwiazda wieczoru CUMBANCHEROS

 

Zespół Cumbancheros prezentuje szeroki repertuar muzyki latynoskiej, wywodzącej się z rejonu Morza Karaibskiego. Grają utwory w stylu m.in. rumby, cha-chy, mambo, salsy. Ciągłe eksperymentowanie i łączenie różnych gatunków salsowych jest oryginalną i emocjonującą propozycją zespołu dla publiczności. Z charakterystyczną energią i pasją prezentuje on  latynoskie standardy, czym zaraża publiczność, skłania do uśmiechu i tańca w gorących rytmach salsy. Przyświeca mu idea przekazania pozytywnych wibracji, które muzyka ta stwarza i przenosi, oraz ukazanie jej niezwykle towarzyskiego charakteru.

23 lipca (sobota) g. 20.00 SOKÓŁ ORCHESTRA

Bałkańskie szaleństwo to ich specjalność. W ten sposób dali się poznać szerszej publiczności i nadal kultywują tę tradycję, poszerzając repertuar o coraz to nowsze utwory. Starają się łączyć szaloną zabawę z wirtuozerią oraz tradycję z nowoczesnością, dokładając wszelkich starań, by nikt nie był w stanie usiedzieć na miejscu.
Założycielem oraz liderem zespołu jest Przemek Sokół – trębacz znany ze współpracy z Justyną Steczkowską, Katarzyną Gertner, Maciejem Maleńczukiem i wieloma innymi postaciami polskiej sceny muzycznej.
W 2014 roku zajęli II miejsce na legendarnym festiwalu trębaczy w serbskiej Guczy, co było dla nich nie lada wyróżnieniem. Ich repertuar to zarówno znane utwory bałkańskie, które na dobre zadomowiły nad Wisłą, jak i kompozycje własne. Przede wszystkim jednak jest to szalona zabawa i nietuzinkowa rozrywka na wysokim poziomie.

30 lipca (sobota) g. 19.00 GraMY doBBro (sala Bielskiego Centrum Kultury)

 

SCENA W PARKU SŁOWACKIEGO

3 lipca (niedziela) g. 18.00 JACEK WÓJCICKI

Jacek Wójcicki, absolwent krakowskiej PWST. Kiedyś gwiazda śpiewająca„Piwnicy pod Baranami", kabaretu Olgi Lipińskiej, także aktor filmowy /"Ostatni Dzwonek" Magdaleny Lazarkiewicz, „Lista Schindlera" Stevena Spielberga/.Dzisiaj wiele koncertuje w kraju i za granicą, śpiewa m.in. w Galach Piosenki Zbigniewa Górnego, „Nieszporach Ludźmierskich" Jana Kantego Pawluśkiewicza, Oratorium „Woła nas Pan" Włodzimierza Korcza. Częsty gość Benefisów w teatrze „STU". Współpracuje z Grażyną Brodzińską i Małgorzatą Walewską. Ze swoim recitalem przemierzył prawie cały świat przypominając wielkie pieśni Jana Kiepury. Nie bez powodu już w dzieciństwie nazywano go „małym Kiepurkiem", bowiem jako chłopiec występował wraz z chórem chłopięcym Filharmonii Krakowskiej w całej niemal Europie. Piotr Skrzynecki legendarny twórca „Piwnicy pod Baranami" mówił o nim: „Na pozór nieśmiały i niemal dziecinny na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki".

17 lipca (niedziela) g. 18.00 TRIO MARIACHI

Trzech grających i śpiewających AMIGOS tworzy meksykańską imprezę. Są wyjątkowo kontaktowi, gadatliwi, uśmiechnięci, rozbawią publiczność swymi polsko-hiszpańskimi żartami. Wykonują najpopularniejsze latynoskie przeboje lata !!!!
Despacito (Luis Fonsi), Bailando (Enrique Iglesias), Duele el corazon (Enrique Iglesias) i w ogóle: „La Cucaracha", „Desperado", "Corazon Espinado", "La Bamba", "Oye Como Va", "Quantanamera", "Sielito Lindo".

24 lipca (niedziela) g. 18.00 WANDA I BANDA

Wanda Kwietniewska to jedna z najbardziej znanych wokalistek polskiej sceny rockowej. Śpiewała w Lombardzie, później założyła zespół Banda i Wanda. Obecnie występuje z grupą Wanda i Banda, którą usłyszymy 24 lipca o godz. 18.00 na scenie przy BCK.

Wanda Małgorzata Kwietniewska (ur. 8 lipca 1957 w Przywidzu) – polska piosenkarka, wokalistka zespołu Banda i Wanda. Od dzieciństwa mieszkała w Elblągu, gdzie jeszcze w szkole średniej stawiała pierwsze kroki jako artystka. Po maturze rozpoczęła naukę na Wydziale Piosenkarskim w Studium Sztuki Estradowej (w latach 1976-79), działającym przy Estradzie Poznańskiej. W roku 1979 w Poznaniu wspólnie ze słuchaczami tamtejszego Studia Sztuki Estradowej utworzyła grupę wokalną Vist w składzie: Bożena Krata, Wanda Kwietniewska, Małgorzata Ostrowska, Mira Roszkiewicz, Andrzej Sobolewski, Grzegorz Stróżniak. W roku 1981 zespół przekształcił się w grupę Skandal, a następnie w Lombard. Z tym zespołem Kwietniewska nagrała dwa albumy: Śmierć dyskotece! oraz z okazji jubileuszu 10-lecia jego istnienia ’81-’91 Największe przeboje.

Po odejściu z grupy Lombard we wrześniu 1982, już w listopadzie tego samego roku wokalistka założyła nowy zespół – Banda i Wanda. Była nie tylko wokalistką grupy, ale także kompozytorką. Debiutancki album, zatytułowany Banda i Wanda, został wydany w 1984 roku. Zawierał takie przeboje jak “Hi-Fi” czy “Nie będę Julią”.Rok później ukazała się płyta Mamy czas, a zespół nagrał 9 piosenek do popularnego serialu Siedem życzeń. W 1986 roku Kwietniewska rozwiązała zespół i pod koniec lat osiemdziesiątych rozpoczęła solową karierę. W roku 2000 zespół Banda i Wanda ponownie się reaktywował i od tego czasu regularnie nagrywa nowe utwory.

 

29 lipca (piątek) g. 20.30 JERRY BRASS BAND

(przeniesiony do sali BCK)

Jerry Brass Band powstal w 2018 r. z inicjatywy Jerzego Zaziably [clarnet oraz sax alt,sax sopran]. W sklad zespolu wchodza znani muzycy z naszego miasta jak i z bliskich okolic.Wszyscy graja w przeroznych formacjach Bielska-Bialej takich jak Miejska Orkiestra Dęta czy Bielska Estrada oraz przeróżne zespoly folklorystyczne z naszej okolicy.Do zespolu dolączyla wokalistka Agnieszka Golik, ktora znana jest z wielu formacji vokalnych dzialajacych w Bielsku-Bialej, Skoczowie, Cieszynie. Zespol Jerry Brass Band występował w Gminnym Osrodku Kultury w Jasienicy, ale dalsze plany związane z działalnościa przerwała pandemia koronawirusa.W tym roku kalendarzowym zespół wystąpił w GOK w Jasienicy, jak i w Finale 24 Zadymki Jazzowej w Bielsku-Bialej podczas Parady Nowoorleańskiej. Zespoł występował rownież w Cieszynie, gdzie otrzymał zaproszenie do udziału w Festiwalu Jazzowym organizowanym przez Browar Cieszyn.

SKŁAD:

Jerzy Zaziąbło - klarnet, sax,

Agnieszka Golik - voc

Adam Kobierski  - instr.klawiszowy

Gienio Kubat  - kontrabas

Jaroslaw Grzybowski - perkusja

Michal Fober   - banjo

Tomasz Procner   - puzon

Stanislaw Urban   - tenor sax.

Tadeusz Janiak    - trąbka

 

31 lipca (niedziela) g. 18.00 GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA (przeniesiony do sali BCK)

Czas nas uczy pogody - to chyba najsłynniejsza piosenka Grażyny Łobaszewskiej, znakomitej wokalistki i kompozytorki. Artystka wykonująca utwory z pogranicza popu i jazzu zaśpiewa na scenie obok BCK.

Autor:
  Sponsor

Sponsor

Sponsor
 
Partner
 
Partner
 
Partner