Przejdź do treści
Proszę czekać...

Bielska Zadymka Jazzowa 2022

czw. 30 czerwca 2022
Bielskie Centrum Kultury było (po raz kolejny) współorganizatorem i PARTNEREM STRATEGICZNYM Bielskiej Zadymki Jazzowej. Współtworzyliśmy tegoroczny Festiwal na poziomie organizacyjnym i technicznym, zapewniając dźwięk i światło na części koncertów. Bielska Orkiestra Dęta działająca pod patronatem BCK otwierała niedzielną Paradę Nowoorleańską.

Ekipa techniczna BCK przygotowała m.in. scenę na Rynku. Tutaj przez 3 dni odbywały się festiwalowe koncerty. Na dobry początek nasz znakomity big-band Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej, pod dyrekcją Tomasza Janusza. W późny sobotni wieczór Rynek rozbujał CUBANos reUNION z nieocenionymi Jose Torresem i Rey’em Ceballo. Byliśmy również na Szyndzielni i w Aquarium.

Kolorową, barwną i roztańczoną Paradę Nowoorleańską od placu Ratuszowego do Rynku poprowadziła w gustownych, stylowych kapeluszach Bielska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Jarosława Grzybowskiego.

Po niej na Rynku zagrali City Bum Bum & Friends, prezentując wszystkie kolory afrykańskiej muzyki i etnicznego tańca.

Koncerty odbywały się w Bielsku-Białej, Zabrzu i Katowicach.

Dziękujemy wszystkim za współpracę, dziękujemy widzom, że byliście z nami. Zapraszamy na kolejne jazzowe wydarzenia w Bielsku-Białej:

18 września w Bielskim Centrum Kultury wystąpi znakomity jazzowy basista Richard Bona.

Tradycyjnie w listopadzie – Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej (szczegóły wkrótce).

Autor:

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Partner

Partner

Partner