Przejdź do treści
Proszę czekać...

Next Level w Bielsku-Białej

pt. 27 maja 2022
W 2022 roku pięciu artystów hip-hopowych przyjedzie do Polski w ramach programu Next Level. Raphael Xavier (Taniec), Myster-E (MC), Phillipdrummond (Beatmaking) i Pani Yellow (Aerosol/Graffitti Art) dołączą do liderki projektu A. Billi Free. Występy dla publiczności i współpraca z lokalnymi artystami maja na celu promowanie międzykulturowej wymiany twórczej. Team Poland jest częścią większej grupy Next Level - amerykańskich MC, DJ-ów, beatmakerów i tancerzy Hip Hop, którzy pragną stworzyć globalną społeczność poprzez kulturę Hip Hop.

Ogłaszamy nabór do projektu Next Level w Bielsku-Białej, w terminie 18-20 maja 2022! Next Level to inicjatywa Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych, Uniwersytetu Karoliny Północnej w Chapel Hill oraz Meridian International Center. Projekt w Polsce odbywa się pod auspicjami Ambasady USA w Warszawie. Celem programu Next Level jest wykorzystanie muzyki i tańca hip-hopowego do wspierania międzykulturowej wymiany artystycznej w ramach różnych społeczności. Trzydniowe, bezpłatne warsztaty trwające kilka godzin każdego dnia, kładą nacisk na rozwój umiejętności muzycznych i przedsiębiorczości oraz promują strategie transformacji konfliktu.

Cztery grupy poprowadzą:

  • Hip hop dance - Raphael Xavier
  • Graffiti - Ms Yellow
  • MCing/rap - Myster-E
  • Edutainment Beatmaking - Phillipdurmmond

Managerką rezydencji Next Level w Polsce jest wokalistka, MC, DJ-ka i beatmakerka - A. Billi Free.

Projekt zakończy się koncertem w dniu 20 maja o g. 19.00, na specjalnej scenie umiejscowionej w namiocie obok BCK i będzie połączony z Jam Session oraz bitwą taneczną. Grupa graffiti będzie pracować pod okiem Ms Yellow, powstanie mural na terenie Bielskiego Centrum Kultury.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ: Wypełnij formularz  i wyślij do godziny 23:59 w dniu 17 maja 2022 r.

Zapraszamy wszystkie osoby bez względu na narodowość, które mieszkają, uczą się lub studiują w Bielsku-Białej i okolicach, wieku 15-30 lat oraz posiadają średni lub wysoki poziom zaawansowania w technikach będących tematem warsztatów. Osoby nie mieszkające w Bielsku-Białej i nie związane z miastem mogą aplikować, ale organizator nie zapewnia noclegu. Warsztaty odbędą się w języku angielskim, wymagana jest podstawowa znajomość języka angielskiego, na miejscu obecny będzie tłumacz wspomagający ewentualnie trudniejsze kwestie.

Bielsko-Biała, warsztaty hiphopowe Next Level 18-20.05.2022 w Domu Tańca BCK, obowiązują wcześniejsze zgłoszenia.

Równoległe warsztaty odbywać się będą codziennie; grupy w wieku od 15 do 30 lat [taneczne do 30 osób, pozostałe warsztaty od 10 do 20 osób]

GODZINY WARSZTATÓW:

18.05. – 16.30-19.30.

19.05. – 16.30-19.30.

20.05. – 16.00-18.00.

Raphael Xavier pochodzi z Wilmington w stanie Delaware i jest wielokrotnie nagradzanym artystą i absolwentem światowej sławy zespołu tańca hip-hopowego Rennie Harris Puremovement. Raphael Xavier jest stypendystą Pew Fellowship Grantee, 2016 Guggenheim Fellow i 2016 United States Artist Fellow. Już od 25 lat jest zawodowym tancerzem, pracującym w różnych dziedzinach, w tym w muzyce, fotografii i filmie.

Raphael Xavier jako tancerz hip-hopu i praktyk Breaking od 1983 roku, nadal uczy się i odtwarza nowe sposoby poszerzania słownictwa formy tanecznej ciągle prowadząc badania kultury i praktyki i pozostając obecnym w społeczności.

Raphael Xavier mieszka obecnie w Filadelfii. Jest profesorem na Uniwersytecie Princeton i Uniwersytecie Teksasu w Austin, gdzie prowadzi zajęcia z historii tańca i kultury hip-hopowej oraz kursów Intro to Breaking.

Eric Shandoff aka Myster-E Edutainment jest kreatywnym i przyciągąjacym uwagę hiphopowym MC, poetą słowa mówionego i artystą nauczycielem. Myster-E zdobył międzynarodową renomę dzięki swojemu performatywnemu stylowi rapowania i doświadczeniu w nauczaniu. Obecnie pracuje jako artysta nauczyciel w New Jersey Performing Arts Center, prowadząc w szkołach warsztaty poezji i hip-hopu. Jest także koordynatorem Instytutu Hip Hopu w Monmouth County Boys and Girls Club, współpracując z Lakehouse Recording Studios. Myster-E jest też członkiem zarządu Raperów i Rabinów, organizacji łączącej edukację żydowską z praktykami hip-hopowymi. Myster-E jest głęboko zakorzeniony w kulturze Hip Hopu jako członek Universal Zulu Nation i   otwartym na sztukę takich ikon Hip Hopu, jak KRS One, Prodigy of Mobb Deep, Joel Ortiz, Papoose i innych.

Phillipdrummond jest doktorem psychologii klinicznej, producentem, DJ-em, pedagogiem artystycznym, organizatorem wydarzeń i działaczem społecznym. Urodzony w San Francisco i wychowany w Nowym Jorku, jest założycielem, dyrektorem wykonawczym i głównym instruktorem w Today's Future Sound (TFS), organizacji non-profit z siedzibą w Oakland (z oddziałem w Los Angeles), która wykorzystuje produkcję muzyki hip-hopowej do wzmacnianie pozycji młodzieży jako artystów i członków społeczności. Dzięki swoim korzeniom w battle rap i beat battle scenes Zachodniego Wybrzeża, Phillipdrummond zdobył reputację w obu obszarach jako archiwista z rzadkimi nagraniami i rozgrywaniem setek battles oraz organizowaniem najdłużej trwającej comiesięcznej bitwy beatowej na żywo. Dorastając w Nowym Jorku, w Złotej Erze Hip Hopu, używa brzmienia wschodniego wybrzeża lat 90-tych z akcentami G-Funk i West Coast. Obecnie mieszka w Oakland w Kalifornii. Pracuje nad albumem koncepcyjnym z DJ Ammbushem (Oakland Faders/Drums and Anmo) zatytułowanym „Drums and Ammo", „Philthy". Dla tych, którzy go znaja, jest oczywiste że łączy nieznane kawałki odtworzone z zakurzonych winyli wykopanych z całego świata  - z retrofuturystycznymi syntezatorami, dżwiękami pojemnikow na śmieci i innych przedmiotów, stale produkując  bity i tworząc sztukę w czasie występów na żywo.  Dr Gann pracował z TFS w szkołach i społecznościach Bay Area oraz na całym świecie, wykorzystując twórzcość i kulturę hip-hopu jako interwencję dla zdrowia psychicznego, edukacji, sprawiedliwości społecznej i relacji międzykulturowych. Pracował z ponad 75 000. młodych ludzi na sześciu kontynentach w ciągu ostatnich sześciu lat, a obecnie opracowuje model Therapeutic Beat Making (TBM).

Ms Yellow jest międzynarodową artystką samoukiem, muralistką, rękodzielniczką i nauczycielką pochodzenia meksykańskiego. Urodzona w Long Beach w Kalifornii, poświęciła swój czas na twórczy rozwój i wzmocnienie społeczności i młodzieży angażując się bezpośrednio w wiele działań. Od 11 lat ściśle współpracuje ze szkołami, centrami kultury i nie tylko, tworząc warsztaty, murale i mentoring dla młodzieży. Jako muralistka, Ms Yellow współpracowała z miastami, społecznościami i galeriami, tworząc kolorowe murale. Jej prace poruszają takie tematy jak kultura, folklor, siostrzeństwo, edukacja, jedność, miłość i sprawiedliwość społeczna. Jej dzieła sztuki i malowidła ścienne były wystawiane w muzeach, galeriach i na ulicach Stanów Zjednoczonych i całego świata, w tym w Australii, Egiptu, Francji, Haiti, Japonii, Meksyku i Hiszpanii.

A. Billi Free to miejska, mieszkajaca na pustyni wokalistka, emcee, DJ i beatmaker. Jej brzmienie jest zakorzenione w eklektycznej mieszance hip hopu, soulu i elektroniki. A. Billi Free rozpoczęła karierę koncertową w Chicago, śpiewając w różnych strojach hip-hopowych i world music, jednocześnie kończąc studia licencjackie w zakresie studiów latynoamerykańskich i latynoskich oraz pracując jako Koordynator ds Rozwoju Sudentów i rzecznik społeczności w DePaul University's Steans Center for Community Based Service Learning.   Ostatnie dziesięć lat spędziła na pustyniach poludniowego wschodu lącząc element miejskie i pograniczne. Jej mający sie wkrótce ukazać album I Luma, (Tokyo Dawn Records), jest hołdem dla zaszczepiania zmian wokół nas poprzez poszukiwanie zmian w nas samych.

Autor:

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Partner

Partner

Partner