Przejdź do treści
Proszę czekać...

Bielska Zadymka Jazzowa 2022

pt. 27 maja 2022
Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej partnerem strategicznym XXIV Bielskiej Zadymki Jazzowej. BCK będzie zabezpieczał znaczną część potrzeb technicznych i nagłośnieniowych Festiwalu. Tegoroczną Paradę Nowoorleańską poprowadzi Bielska Orkiestra Dęta.

Na konferencji prasowej organizatorzy przedstawili szczegółowy plan Festiwalu, a na finał zabrzmiała trąbka Piotra Damasiewicza.

Bielska Zadymka Jazzowa rozpoczęła się już w marcu. Jej główna część odbędzie się w czerwcu (od 20 do 27.06) w Bielsku-Białej, Zabrzu i Katowicach.

Ośmiodniowy Festiwal zacznie się od finału konkursu w Sali Koncertowej Radia Katowice i koncertem Błota...w kopalni Guido, a zakończy darmowym występem na Rynku CITY BUM BUM & FRIENDS.

W tym roku koncert na Szyndzielni zaplanowano na czwartek 23 czerwca (wystąpią HIZBUT JAM i RODZIEWICZ QUARTET) , a tradycyjną (już) Paradę Nowoorleańską na 27 czerwca. Bielska Orkiestra Dęta (formacja paradna) poprowadzi kolorowy pochód od Ratusza, poprzez Rondo Jazzu na Rynek starego miasta. 

Zadymka ma połączyć nowoczesne formy jazzu, z afrykańskimi korzeniami gatunku. Jedną z najjaśniejszych gwiazd Festiwalu będzie Al di Meola Acoustic Trio (24 czerwca). Mistrz gitary powróci do Bielska-Białej po 12 latach. Poprzednio występował w 2010 roku w BCK-u i 2001 roku w kościele w Aleksandrowicach.

Za rok jubileuszowa - 25. Bielska Zadymka Jazzowa.

Szczegóły programu na oficjalnej stronie Festiwalu: www.zadymka.pl

 

Autor:

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Partner

Partner

Partner