Przejdź do treści
Proszę czekać...

Sacrum in Musica 2016

śr. 13 kwietnia 2016
Tegoroczny festiwal Sacrum in Musica odbędzie się w dniach od 4 do 8 kwietnia. Zgodnie z tradycją, będzie muzyka starocerkiewna, żydowska oraz gospel. Na inaugurację, zabrzmi msza J.M.K. Poniatowskiego.

XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej na Podbeskidziu 04 - 07.04.2016 r.

POD PATRONATEM

Ordynariusza Diecezji Bielsko-Żywieckiej Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Romana Pindla

oraz

Zwierzchnika Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
Jego Ekscelencji Księdza Biskupa dr. Adriana Korczago

 

PROGRAM FESTIWALU

04.04.16 /poniedziałek/godz. 19.00 Kościół Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka os. Karpackie

UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU

MSZA F-DUR J. M. K. PONIATOWSKIEGO

Orkiestra i chór utworzony przez Instytut Rozwoju Kultury Polskiej i Zakon Maltański do projektu Poniatowski pod batutą Sebastiana Perłowskiego. Soliści: Andrzej Lampert, Anna Lubańska, Katarzyna Oleś-Blacha, Robert Gierlach.


05.04.16 /wtorek/godz. 18.00 Dom Muzyki, BCK Bielsko-Biała, Słowackiego 27

KONCERT MUZYKI KLEZMERSKIEJ

WYKONANIE: PRESSBURGER KLEZMER BAND / BRATYSŁAWA

1

Preßburger Klezmer Band to czołowy reprezentant gatunku muzycznego ethno/world, a zarazem pierwszy słowacki zespół klezmerski, który powstał w 1995 roku. Od tamtej pory artyści regularnie koncertują zarówno w Słowacji, jak i w całej Europie. Inspiracją dla ich twórczości jest muzyka klezmerska, którą wzbogacają o własne interpretacje, oryginalne aranżacje i łączą z innymi stylami muzycznymi. Tym sposobem, na koncercie, będziemy mieli możliwość usłyszeć nie tylko czystą muzykę klezmerską, ale także jazz, reggae, latino, słowacki, romski i bałkański folk, aż po orientalne wpływy. Podsumowując, Preßburger Klezmer Band tworzy pełną emocji klezmerską muzykę taneczną.

W 2004 r. rozpoczęli współprace z Andre Ochodlo prezentując wspólny projekt SHALOM dedykowany pamięci Agnieszki Osieckiej


06.04.16 /środa/godz. 18.00 Kościół Ewangelicko-Augsburski przy Placu Lutra, Bielsko-Biała

CHÓR VOSKRESINNIA Z IWANO-FRANKOWSKA / UKRAINA

Chór kameralny VOSKRESINNIA (Zmartwychwstanie) z katedry w Iwano-Frankowsku pod wezwaniem Zmartwychwstania Pana Jezusa został założony jesienią 2009. Dyrygentem chóru jest Wołodymyr Rudnicki, absolwent Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. Mikoły Łysenki i Instytutu Sztuki na Iwano-Frankowskim Narodowym Uniwersytecie im. Wasyla Stefanyka. Członkami chóru są utalentowani młodzi muzycy, absolwenci ukraińskich wyższych uczelni, soliści Filharmonii, pedagodzy i kierownicy muzycznych instytucji w naszym regionie. Głównym obszarem działalności zespołu jest aktywna promocja ukraińskiej muzyki sakralnej, w tym mistrzowskich utworów M. Dylewskiego, M. Berezowskiego, A. Wedela, M. Leontowicza, K. Stetsenki i innych bezcennych skarbów muzyki chóralnej, skazanych na zapomnienie w czasach sowieckich i nawet dzisiaj zbyt mało znanych. Dyrygent: Wołodymyr Rudnicki


07.04.16 /czwartek/godz. 18.00 Kościół św. Andrzeja Boboli Bielsko-Biała

KONCERT MUZYKI GOSPEL

WYKONANIE: THE VOQUALITY SINGERS / LONDYN

Ken Burton założył The Voquality Singers w 2005 roku, by dostarczać wysokiej jakości chóralnych głosów do nagrań, audycji oraz przemysłu filmowego. Wszyscy śpiewacy mają ogromne doświadczenie w chórach, zespołach oraz jako soliści. W roku 2013 wystąpili na festiwalu w Cannes w programie poświęconym Stevenowi Spielbergowi. W 2014 przez trzy wieczory występowali w Danish Radio Concert Hall, w Świątecznym Show duńskiej telewizji.


Sponsor

Sponsor

Sponsor

Partner

Partner

Partner