Zespół Pieśni i Tańca Bielsko i Bielska Estrada

Zespół Pieśni i Tańca Bielsko działa od 1974 roku. Z wielkim powodzeniem prezentuje swój folklorystyczny i estradowy program na koncertach, ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach oraz przeglądach.

Zespół składa się z trzech grup dziecięcych i grupy reprezentacyjnej - łącznie około 100 osób. Kierownikiem artystycznym i choreografem jest Pani Bożena Bieńczyk, natomiast kierownikiem muzycznym Marzena Grzybowska.

W swoim repertuarze zespół Bielsko ma dwa różne programy: ludowy, w którym prezentuje oryginalny polski folklor - artystycznie przetworzony, opisujący różnorodność naszej kultury.

Drugi program estradowy, prezentowany pod nazwą Bielska Estrada - ludowy, ale mocno stylizowany pod względem tańca, muzyki jak i kostiumów, pokazujący nie tylko folklor polski, ale również innych krajów świata. Repertuar estradowy składa się z kilku bloków tematycznych: polskiego, węgierskiego, bawarskiego, rosyjskiego, hiszpańskiego, cygańskiego i country.

Zespołowi przygrywa 7-osobowa kapela lub 16-osobowy big-band składający się z profesjonalnych muzyków.

Obejrzyj jubileuszowy fotokast zespołu "Bielsko"

Zespół Bielsko występował m.in. we Francji, Hiszpanii, Włoszech, Portugalii, Niemczech, Belgii, Węgrzech, Austrii, Bułgarii, Grecji, Serbii, a także Stanach Zjednoczonych (Montana, Utah i Idaho). Koncertując zachwyca publiczność młodością, temperamentem i kunsztem artystycznym.

W listopadzie 2009 r. zespół obchodził jubileusz 35-lecia. Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.

ZOBACZ TAKŻE GALERIĘ ZDJĘć Z TEGO KONCERTU

Zespół Pieśni i Tańca Bielsko

Kierownik – Bożena Bieńczyk,  0600-274-088