Bielska Orkiestra Dęta

Kilkudziesięciu profesjonalnych muzyków, dwie formacje - paradna i wojskowa. Znakomity repertuar oraz klarowne, profesjonalne brzmienie - Bielska Orkiestra Dęta.

Tradycje orkiestry sięgają roku 1974. Zespół jest laureatem wielu prestiżowych konkursów i festiwali. Bielska Orkiestra Dęta wielokrotnie występowała za granicą, m.in. w Czechach, Niemczech i Belgii. Ciekawostką jest fakt, że w orkiestrze grali bracia Paweł i Łukasz Golcowie. W roku 2000, podczas koncertu w Bielskim Centrum Kultury, została nagrana płyta z której pochodzą nagrania Birdland oraz Bohemian Rhapsody, które mozna usłyszeć poniżej:

 Bielska Orkiestra Dęta koncertuje w dwóch scenicznych wcieleniach. Pierwszym jest formacja paradna, obecnie prowadzona przez Jarosława Grzybowskiego, dysponująca szerokim repertuarem - od muzyki marszowej, po przeboje muzyki pop. W ramach orkiestry działa także „formacja wojskowa”. Została założona w styczniu 2002 roku. Jej kapelmistrzem jest kpt. Wojciech Piątek. Muzycy występują w mundurach, przede wszystkim zapewniając oprawę muzyczną świąt państwowych (uroczystości 3 Maja, 11 Listopada, obchody 1 Września) i kościelnych (procesje Bożego Ciała, uroczystości papieskie). Orkiestra gra przede wszystkim utwory marszowe i patriotyczne, choć jej repertuar znacznie wykracza poza ten obszar. OBEJRZYJ FOTOKAST

Jubileusz 35-lecia Bielskiej Orkiestry Dętej - czytaj więcej

Informacje: Zygmunt Czernek –  – tel. 0668-159-267

Sponsorzy główni

sponsorzy

Partnerzy

ministerstwo kultury pzu

Dofinansowano ze srodków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzacych z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objetych
monopolem panstwa, zgodnie z art. 80 ust 1 ustawy
z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych,
w ramach programu „Muzyka”,
realizowanego przez Instytut Muzyki i Tanca.