Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/bck/domains/bck.bielsko.pl/public_html/sites/all/modules/date/date_views/includes/date_views_fields.inc on line 86 BEETS VIDEO | Bielskie Centrum Kultury

BEETS VIDEO

PETER BEETS Z ZESPOŁEM

Peter Beets to jeden z najbardziej znanych holenderskich jazzmanów.
W Bielskim Centrum Kultury zagrał w towarzystwie miuzyków grających na perkusji i kontrabasie. Sekcja rytmiczna nie tylko towarzyszyła pianiście. Publiczności bardzo podobały się efektowne sola na bębnach.
Członkowie Peter Beets Trio na scenie pojawili się w ciemnych garniturach i krawatach. Spokojne, statyczne światła, stanowiły kontrast dla pełnej energii muzyki.
Zespół grał przede wszystkim jazzowe interpretacje utworów Fryderyka Chopina. Lider nie tylko wirtuozersko grał muzykę najsłynniejszego polskiego kompozytora, ale także opowiadał o dźwiękach, rytmach, metrach i akcentach, które pojawiały się w kolejnych utworach.
Nic dziwnego, że publiczność nie chciała wypuścić muzyków ze sceny. Podczas pierwszego bisu Peter Beets i jego zespół zagrali amerykański utwór gospel Glory, Glory Hallelujah, by zakończyć nieco spokojniejszą kompozycją.