Sylwester 2012

SYLWESTER w BIELSKIM CENTRUM KULTURY

Sylwestrowy koncert rozpoczyna się o 21.30.
W Domu Muzyki wystąpią: Bielska Orkiestra Festiwalowa, Marek Torzewski - tenor, Ewelina Szybilska - sopran, Łukasz Gaj - tenor, Das Kleine Wien Trio. Dyrygent i prowadzenie koncertu - Sławomir Chrzanowski. W programie przeboje muzyki muzyki operetkowej, musicalowej, filmowej i rozrywkowej.

Od 0.15 - 6.00 Bal noworoczny. Gra zespół Party oraz DJ Janusz Gawlas.
Sprawdź menu.

Artyści występujący w koncercie sylwestrowym

Marek Torzewski - tenor

Jeden z najbardziej znanych polskich tenorów. W latach 1983-1986 solista Teatru Wielkiego w Łodzi. Od 1986 roku mieszka w Belgii. Wielokrotnie wykonywał hymn przed meczami polskiej reprezentacji piłkarskiej.

Marek Torzewski występował na najważniejszych scenach operowych świata, m.in. w słynnej La Scali. W 2002 roku nagrał swój słynny przebój Do przodu Polsko - hymn polskiej reprezentacji piłkarskiej.

Ewelina Szybilska - sopran

Ewelina Szybilska występowała na licznych festiwalach zarówno z repertuarem operowym jak i muzyką oratoryjną. Podczas obchodów 75. rocznicy urodzin Henryka Mikołaja Góreckiego śpiewała partię solową w II Symfonii „Kopernikowskiej”. W listopadzie 2009 r. zadebiutowała na scenie Opery Śląskiej w operze „Cyganeria” G. Pucciniego w partii Musetty. Umiejętności wokalne doskonaliła na kursach mistrzowskich prof. Teresy Żylis-Gara, prof. Heleny Łazarskiej, prof. dr hab. Wojciecha Maciejowskiego. Jest stypendystką Ministra Kultury (2006, 2008). Współpracuje z Operą Śląską w Bytomiu i Teatrem Muzycznym w Gliwicach.

Łukasz Gaj - tenor

Das Kleine Wien Trio

Trójka wybitnie utalentowanych muzyków z Bielska-Białej podbijająca Wiedeń. Krzysztof Kokoszewski (skrzypce) Jacek Stolarczyk (skrzypce) oraz Jacek Obstarczyk ( fortepian). Wspólne muzykowanie rozpoczęli w 2001 roku. Wówczas byli uczniami Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki w Bielsku - Białej. Od samego początku łączyła ich przyjaźń, podobne zainteresowania oraz wspólna pasja - muzyka.

Bilety w cenie: 250 zł (Koncert i bal), 200 (koncert - I miejsca) i 150 zł (koncert - II miejsca). Przyjmujemy rezerwacje, sprzedaż biletów od 15 sierpnia.