Po¿egnanie Lata

25 sierpnia, g. 18.00 - zadaszony teren obok hali Pod Dębowcem

T.Rex i Zakopower

MIEJSCA STOJ¡CE

Zachęcamy do przyjazdu na Pożegnanie Lata komunikacją miejską.
W godzinach od 16 do 20 autobusy linii nr 7 będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy na przedłużonej trasie. Dowiozą Państwa w pobliże placu koncertowego.
Po występie, na ulicy Bliskiej (w pobliżu placu koncertowego) zostaną podstawione dodatkowe autobusy. Z zapowiedzi MZK wynika, że większość z nich, to pojazdy niskopodłogowe. Dodatkowe informacje o autobusach będzie przekazywał konferansjer.

T.Rex
Legenda glamrocka, jeden z najciekawszych zespołów lat 70. Założony przez nieżyjącego już Marca Bolana, wylansował takie przeboje jak Children of the revolution oraz Get in on.
T.REX

T. Rex (początkowo znana jako Tyrannosaurus Rex) to brytyjska grupa muzyczna , która założona została w Londynie w latach sześćdziesiątych, a zyskała sławę w latach siedemdziesiątych jako grupa glamrockowa.
Punkt zwrotny w karierze muzyków to koniec 1970 roku, kiedy Bolan postanowił zmienić nazwę grupy na T.Rex i wydać singiel "Ride a White Swan", który błyskawicznie stał się przebojem w Wielkiej Brytanii. Podobny sukces odniósł album "T.Rex". Zachęcony przyspieszeniem kariery Bolan postanowił stworzyć "pełnowymiarowy" zespół, zapraszając do współpracy basistę Steve'a Currie i perkusistę Billa Legenda. W takim składzie T.Rex wydali kolejny przebój "Hot Love" w 1971 roku. Również wtedy powstał hit "Get It On", który królował na listach przebojów całego świata. T.Rex w nowym składzie nagrali także album "Electric Warrior" wydany jesienią tego samego roku.Początek 1972 roku to kontrakt z wytwórnią EMI, która wydała singiel "Telegram Sam". I tym razem fani nie zawiedli się na grupie - nagranie stało się kolejnym hitem. Również "Metal Guru" pochodzące z albumu "The Slider" wskoczyło na 1. miejsca zestawień. Sama płyta sprzedała się w nakładzie stu tysięcy kopii w ciągu pierwszych czterech dni. Popularność T.Rex wzrastała w zawrotnym tempie, a zespół wydawał kolejne nagrania, które zdobywały szczyty list przebojów. Tak było też z albumem "Tanx", z którego pochodziły przeboje "20th Century Boy" i "The Groover". Sytuacja zmieniła się dopiero latem 1973 roku, kiedy do formacji dołączył gitarzysta Jack Greek oraz trzy wokalistki, m.in. Gloria Jones, która później została partnerką Bolana. Następnie Legenda zastąpił Davy Lutton, a Jones wspierała zespół również grą na keyboardzie. Rok 1974 to singiel "Teenage Dream", który zespół nagrywał pod nazwą Marc Bolan and T.Rex. Zaraz po nim wyszedł album "Zinc Alloy and the Hidden Riders of Tomorrow", a przez następne 12 miesięcy popularność grupy dramatycznie spadła. Finn i Green opuścili formację, a do składu dołączył keyboardzista Dino Dins.

W 1997 z okazji 20 rocznicy śmierci legendarnego wokalisty zespołu - Marca Bolana, grupa na czele z Robem Bensonem - wokalistą o głosie prawie identycznym z głosem Bolana została reaktywowana przez Mickey Finna - bębniarza zespołu. Zespół koncertuje obecnie na całym świecie występując na największych festiwalach rockowych.

Zakopower
Łączą góralskie melodie i nowoczesne, przebojowe brzmienia. Słuchaczy zachwyciła ich najnowsza (platynowa) płyta Boso z której pochodzą takie przeboje jak Boso czy Bóg wie gdzie. Frontmanem zespołu jest Sebastian Karpiel-Bułecka.
Zespół jest triumfatorem plebiscytu zorganizowanego na naszej stronie internetowej. Jesienią 2011 wybierali Państwo zespół który ma wystąpić w Bielsku-Białej.

26 sierpnia g. 18.00 - Rynek starego miasta

Rudi Schuberth&Wały Jagiellońskie

Okolicznościowo-Rozrywkowy Syndykat „Wały Jagiellońskie” powstał na początku 1977 roku. Stworzyła go grupa przyjaciół wspomagająca się na rozmaitych festiwalach studenckich. Oryginalna nazwa pochodzi od ulicy, przy której mieści się Klub Studentów Wybrzeża Żak – przez pewien czas siedziba grupy.
W maju 1978 roku Wały zdobyły główną nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie (Grzegorz Bukała za piosenkę Wariacje na temat skrzypka Hercowicza), który otworzył im drogę do dalszej kariery estradowej. Pierwszy skład grupy tworzyli: Rudolf Schuberth, Grzegorz Bukała, Andrzej Pawlukiewicz, Adam Drąg, Stanisław Wawrykiewicz, Michał Jaczewski, Zbigniew Deinrych, Wojciech Laskowski, Michał Mołdawa, Paweł Tiunin.

Czerwiec 1978 przyniósł zespołowi Nagrodę Dziennikarzy na Festiwalu w Opolu, zaś w sierpniu zaprezentował koncert, który towarzyszy festiwalowi w Sopocie. Rudi Schuberth jest także laureatem nagrody KFPP Opole ’80′ za najlepszą piosenkę kabaretową. Niepozbawione ironii teksty piosenek Wałów Jagiellońskich opisywały rzeczywistość czasów PRL-u. Stąd ogromna popularność utworów takich jak WARS wita was, Do Zoo, Kupletów pęk, Kukuła Disco, Kombajn Bizon.
W 1989 roku działalność grupy została zawieszona.

21 czerwca 2001 roku odbył się wspominkowy koncert w Teatrze Leśnym w Gdańsku.
30 lipca 2008 r. Rudi Schuberth oficjalnie reaktywował zespół pod nazwą Rudi Schuberth i Wały Jagiellońskie.