Tango wolności
Wcześniej w Bielsku-Białej, pod Ratuszem, bielszczanie odśpiewali Hymn, a na Cmentarzu Wojska Polskiego odbył się uroczysty Apel Pamięci z udziałem tłumów ludzi.
Wieczorny koncert w BCK zapowiadał się na duże wydarzenie. Już kilka dni przed jego terminem w kasach BCK zabrakło biletów.
Na scenie zaprezentowałą się Bielska Orkiestra Kameralna, Tango Attack (specjalizujący się w tangach spod znaku Piazzolli (z gitarą, bandoneonem i fortepianem w składzie) oraz soliści - Anna Ozner i Marcin Januszkiewicz.
Artyści pokazali potęgę tanga i nieoczywiste utwory z klasyki polskiej muzyki popularej i rockowej, z patriotycznym, wolnościowym przesłaniem - od Orła cień (Varius Manx) poprzez Arahję (Kult) Sen o Viktorii (Dżem) i To wychowanie (T.Love). Były też piosenki Kaczmarskiego i hity z popularnych seriali. WIdzowie entuzjastycznie przyjęli tak skomponowany muzyczny spektakl, a owacje siegnęły zenitu w finałowym Jendego serca z repertuaru Czesława Niemena.
Po koncercie odbył się finisaż wystawy "Nalepki okienne w czas niepodległości 1914-1939".
Papierowe nalepki umieszczało się od wewnętrznej strony okna - były rodzajem cegiełek, które wykupowano na różne cele: pomoc legionistom, wdowom i sierotom, upamiętnienie rocznic powstań – listopadowego i styczniowego, Konstytucji 3 Maja, imieniny Marszałka, Insurekcja Kościuszkowska i wiele innych.