Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/bck/domains/bck.bielsko.pl/public_html/sites/all/modules/date/date_views/includes/date_views_fields.inc on line 86 Al Di Meola | Bielskie Centrum Kultury

Al Di Meola

Amerykański gitarzysta jazzowy, chętnie grający także flamenco i folk. W kościele w Aleksandrowicach wystąpił 13 maja 2001 r.

Al Di Meola zadebiutował w roku 1974, w słynnym zespole Return to Forever. W latach 70. nagrał trzy legendarne albumy z grupą, w skład której wchodzili również: Chick Corea, Stanley Clarke i Lenny White. Grupa otrzymała nagrodę Grammy za No Mystery i Romantic Warrior.

Począwszy od tak spektakularnego debiutu, Al Di Meola rozpoczął swoją karierę solisty, która jak dotąd zaowocowała kilkudziesięcioma płytami solowymi i dwoma z Paco De Lucią i Johnem McLaughlinem.

W 1980 r. Al Di Meola, John McLaughlin i Paco De Lucia utworzyli trio, które zagrało dla 10.000 słuchaczy w San Francisco muzykę, wydaną potem i sprzedaną w 1,5 mln nakładzie - Friday Night in San Francisco.

W latach 1983-1991 Al Di Meola nagrał 21 płyt (w tym trzy złote), w sumie to ponad sześć milionów sprzedanych krążków!

Do swojej muzyki równie chętnie włączał elementy tanga i muzyki latynoskiej, jak i brzmienia folk i fusion.

Al Di Meola ponownie w Bielsku-Białej. 20 grudnia godz. 19.00 - Dom Muzyki. Bilety w cenie 100 zł

czytaj więcej