Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/bck/domains/bck.bielsko.pl/public_html/sites/all/modules/date/date_views/includes/date_views_fields.inc on line 86 PORANEK MUZYCZNY DLA DZIECI | Bielskie Centrum Kultury

PORANEK MUZYCZNY DLA DZIECI

PORANKI MUZYCZNE DLA DZIECI, czyli SuperWirtuozi (wcześniej Muzyczne Opowieści Hani M). to cykl koncertów, dedykowany dzieciom w wieku wczesnoszkolnym. Podczas koncertów zabrzmią najpiękniejsze utwory z kanonu literatury muzyki kameralnej, muzyki filmowej oraz skomponowane specjalnie na te okazje suity ilustracyjne, towarzyszące akcji scenicznej.

Całość prezentuje Satellite Chamber Orchestra, zespół złożony ze studentów i absolwentów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Raz w miesiący w DOMU MUZYKI. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami.

  data-cke-saved-src=/sites/default/files/media-folder/artykuly/ufiles/images/2015/bajki_muzyczne/mniejsze.jpg src=/sites/default/files/media-folder/artykuly/ufiles/images/2015/bajki_muzyczne/mniejsze.jpg style=width: 600px; height: 400px; /></p><br />
</p><p><br />
</p><p><p><img alt=

Kiedy zdarza się ten najpiękniejszy mały cud, narodziny dziecka, rodzic lub bliski krewny czuje się naturalnie odpowiedzialny za jego los. Przecież przed tym maluchem stoi cały świat. Świat to w dużej mierze wyobraźnia. Częścią tego świata jest muzyka. Właśnie dlatego zdarzyła się „Hania M. i jej muzyczne opowieści”.

            Hania ma dopiero roczek, choć jako bohaterka akcji scenicznej ma już może z siedem. Chciałbym aby w przyszłości mogła zapoznawać się z kompozytorami i ich muzyką na ciekawych koncertach. Chciałbym aby nasze dziedzictwo kulturowe było dla niej czymś zrozumiałym, bliskim. Chciałbym aby poznawała ten muzyczny świat, po prostu, naturalnie, tak jakby to wszystko sama przeżyła. Dlatego może kiedyś przeczyta o tym jak poznała Antosia Dvoraka, jak przenosiła się w czasie do Piotrusia Czajkowskiego, albo jak Edvard Grieg pomógł odnaleźć jej magiczne skrzypce. Przypomni sobie również jak na dzień dziecka odwiedziła ją Elza z Krainy Lodu lub jak podczas wakacji poznała Maurycego Ravela z którym podróżowała dookoła bajkowego świata. Chciałbym także, aby każde dziecko miało możliwość zaprzyjaźnienia się w tych przygodach z Hanią M., a przez to żeby ta historia stała się także jego udziałem.

Wychodząc naprzeciw takim oczekiwaniom pragnę przedstawić jedno z podstawowych działań, które realizuje Satellite Chamber Orchestra. Są to Muzyczne Opowieści Hani M., - koncerty na których buduje się więź pomiędzy dzieckiem, rodzicem i muzyką.

Maciej Cisowski MAC#