WYSTĄPIĄ W BIELSKU-BIAŁEJ

Ogłaszamy zwycięzców naszego plebiscytu! Poniżej lista wykonawców, których w 2018 roku postaramy się zaprosić do Bielska-Białej.

Listę przedstawiamy w porządku alfabetycznym.  Już w lutym postaramy się podać pierwsze terminy koncertów Państwa ulubieńców. Dziękujemy wszystkim za udział w głosowaniu.

 

BEDNAREK

Na "króla polskiego reggae" czekamy już od dawna. Kiedy  po raz pierwszy wystąpi na plenerowym koncercie w Bielsku-Białej? Na to pytanie odpowiemy wkrótce.

Agnieszka CHYLIŃSKA

O ile nas pamięć nie myli, po raz ostatni koncertowała w Bielsku-Białej razem z ... zespołem ONA. Jej solowe płyty sprzedają się w nakładach nieosiągalnych dla innych wykonawców.

Ania DĄBROWSKA

Od lat ma wielu fanów, którzy głosują na nią w naszym plebiscycie. Wygląda na to, że jest ich coraz więcej.  Być może za sprawą ubiegłorocznego hitu promującego film "Porady na zdrady".

DŻEM

Klasyka polskiej muzyki blues-rockowej. Dziesiątki przebojów, setki koncertów i ciągle znakomity poziom muzyczny.

Sylwia GRZESZCZAK

Małe rzeczy, Księżniczka, Tamta dziewczyna - to tylko przykłady jej przebojów, które usłyszymy już niedługo z Bielsku-Białej.

IRA

Od  ponad ćwierć wieku na muzycznej scenie. Ich rockowych riffów słuchają kolejne pokolenia fanów.

 

KORTEZ

Podobnie jak przed rokiem zdecydowali Państwo, żeby zaprosić go na koncert. Utalentowany kompozytor, wokalista, pianista i gitarzysta. Zostań, Od dawna już wiem, Z imbirem, Wracaj do domu - to kolejne hity ilustrujące jego muzyczną drogę.

Dawid KWIATKOWSKI

Ulubieniec nastolatek, które w tej edycji masowo oddały na niego głosy w naszym plebiscycie. Jego popularność zapewne jeszcze wzrośnie, bo jest jednym z jurorów telewizyjnego programu The Voice Kids.

ORGANEK

Po raz drugi triumfuje w naszym plebiscycie. Fani wciąż chcą na żywo słuchać jego ekspresyjnych, gitarowych hitów, mocno osadzonych w rockowych latach 60.

RIVERSIDE

Jeden z najpopularniejszych polskich wykonawców rocka progresywnego. Od kilku lat przewija się  w naszym plebiscycie. Coraz więcej fanów domaga się ich koncertu w Bielsku-Białej.

Maryla RODOWICZ

Wielki powrót. Wiecznie młoda Maryla nie daje o sobie zapomnieć.

SOUND'n'GRACE

Zdobywają sobie coraz większą popularność wykonując muzykę z pogranicza gospel, soulu i R&B. Gościnnie występują na płytach wielu popularnych wykonawców, mają na koncie dwie przebojowe płyty: Atom oraz Życzenia. 

mk