Włóczykije i Anna Jurksztowicz

Fundacja Wspierania Talentów Dzieci, Młodzieży i Dorosłych WŁÓCZYKIJE organizuje widowisko muzyczne z muzyką filmową. Wystąpi Dziecięco-Młodzieżowy Zespół WŁÓCZYKIJE z udziałem gwiazdy Anny Jurksztowicz

Anna Jurksztowicz jest znana m.in. z nagrań piosenek do seriali polskich takich jak Na dobre i na złe, Ranczo, Matki żony i kochanki, Czułość i kłamstwa itd. oraz z piosenek dla dzieci nagranych choćby do Kubusia Puchatka. Na scenie wystąpi 14 zawodowych znanych na Podbeskidziu muzyków, tancerze oraz około 40 młodych, zdolnych artystów z całego powiatu bielskiego, objętych opieką Fundacji.

Wystąpią:

Anna Jurksztowicz – wokal

oraz  „WŁÓCZYKIJE” z zespołem

Zespół pod kierunkiem Pawła Stępnia w składzie :

Paweł Stępień – instrumenty klawiszowe, flet, ewi

Arek Wiech – gitara elektryczna

Jakub Bejda – gitara basowa

Darek Stępień – gitara akustyczna i instrumenty perkusyjne

Adrian Mitoraj – perkusja

Tomek Kinecki – perkusjonalia

sekcja dęta / 4 os. /

i kwartet smyczkowy

 

W programie:

Przeboje znane i lubiane kina światowego i polskiego w aranżacji Pawła Stępnia i choreografii Sławka Damka.

 

Koncert skierowany jest do mieszkańcy miasta bez ograniczeń wiekowych. W koncercie każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie to widowisko złożone z przebojów o różnej stylistyce z filmów ostatnich kilkudziesięciu lat. Piosenki stare i nowe z filmów takich jak: Grease, Ojciec Chrzestny, Deszczowa piosenka, Król lew, Mad Max, Footloose, Blues Brothers, Gorączka sobotniej nocy, Gladiator, Rocky i wiele innych. Zorganizowane w ramach projektu widowisko ma na celu zaprezentowanie i przypomnienie społeczności bielskiej wybranych przebojów kina światowego i polskiego w innowacyjnych aranżacjach autorstwa Pawła Stępnia w wykonaniu Zespołu Włóczykije i Anny Jurksztowicz. Koncert będzie dużym widowiskiem multimedialnym z niepowtarzalną oprawą świetlną, muzyczną i choreograficzną oraz z udziałem profesjonalnych muzyków. Przygotowania wokalne, taneczne oraz instrumentalne trwają już od stycznia.

Skąd pomysł?

Koncert jest kontynuacją tego typu przedsięwzięć artystycznych, które swój początek wzięły od wspólnego występu podczas Świąt na Starówce z Anetą Sablik – bielszczanką, zwyciężczynią niemieckiego Idola oraz Włóczykijów. Od razu też powstał pomysł zorganizowania dużego koncertu w BCK z udziałem Anety. Temat natychmiast podjął Paweł Stępień nasz flecista i klawiszowiec, aranżer i kompozytor  montując zespół na potrzeby tego koncertu złożony z profesjonalnych muzyków. Nie poprzestaliśmy na jednym koncercie. Kolejnym zaproszonym gościem do naszego widowiska była Asteya, potem mężczyzna – artysta obdarzony wyjątkowym głosem – Grzegorz Wilk występujący m.in w popularnym programie Jaka to melodia. Teraz Anna Jurksztowicz, którą  2 kwietnia będzie można zobaczyć i usłyszeć na żywo wraz z naszymi Włóczykijami w Bielskim Centrum Kultury.

Anna Jurksztowicz

W latach 1980-1984 była wokalistką szczecińskiej grupy Music Market, specjalizującej się w muzyce gospel i spirituals. Wystąpiła w Konkursie Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka” w latach 1980-1981 i w 1984 roku. Współpracowała na estradzie i w nagraniach m.in. z Orkiestrą PRiTV Zbigniewa Górnego i grupą Sami Swoi. W latach 80. występowała z zespołem Bolter.

Uczestniczyła w realizacji widowiska Katarzyny Gaertner Pozłacany warkocz i suity K. Zgrai Kurpie. Zrealizowała recitale tv: Ballady jazzowe, Gospel i spirituals oraz Jazz Production. Współpracowała także z poznańskim zespołem Spirituals and Gospel Singers. Z zespołami tymi dokonała nagrań dla archiwum Polskiego Radia, koncertowała w kraju i za granicą, m.in. w NRD, ZSRR, RFN i Szwecji.

Po raz pierwszy wystąpiła jako solistka w 1985 na 22. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zdobyła pierwszą nagrodę za utwór „Diamentowy kolczyk”. Reprezentowała Polskę na festiwalach w Dreźnie (NRD) w 1986 roku, Curaçao (Antyle Holenderskie) w 1988, roku Jurmale (Łotwa) w 1989 roku, Karlshamn (Szwecja) i Syrakuzach (Włochy) w 1990 roku, Stambule (Turcja) w 1994 roku i w Kairze (Egipt) w 1995 roku.

Występuje z programami rozrywkowymi dla dzieci. Na przełomie lat 80. i 90. wzięła udział w serii koncertów Dyskoteka Pana Jacka, organizowanych przez Jacka Cygana. Jej wielkim dziecięcym przebojem przed laty była piosenka „Zima lubi dzieci”. Nagrała piosenki do filmów i seriali TV, takich jak: Kingsajz, W pustyni i w puszczy, Puchatkowego Nowego Roku, Prosiaczek i przyjaciele, Kubuś i Hefalumpy, Czułość i kłamstwa (Wizja Jeden, Polsat), Matki, żony i kochanki, Na dobre i na złe i Ranczo (TVP).

Źródło: Wikipedia

Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Wokalno-Instrumentalny Włóczykije

– to ekipa 40 wszechstronnie utalentowanych młodych artystów z Powiatu Bielskiego oraz 6 na stałe współpracujących z nami zawodowych muzyków. Powstał w 2006 roku w przy Osiedlowym Centrum Kultury Aleksander w Bielsku-Białej, aktualnie pracuje przy OCK Pegaz. Założycielem zespołu jest rodzina Państwa Stępień: Aleksandra, Dariusz i syn Paweł. Grupa jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali. Nagrody przyznane zespołowi i jego solistom m.in. przez takie autorytety muzyczne jak: Danuta Błażejczyk, Elżbieta Zapendowska, Katarzyna Gaertner, Grażyna Łobaszewska, Jacek Cygan, Wanda Kwietniewska, Majka Jeżowska czy Stanisław Soyka. Ostatnim wielkim osiągnięciem zespołu gr. starszej Włóczykijów było III miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Gdynia Open 2018” w kategorii zespołów 17-25 gdzie grupa rywalizowała z najlepszymi zespołami w kraju.

Zespół  wiele koncertuje, z powodzeniem występował we Francji i parokrotnie w Czechach i na Słowacji. Wziął udział w nagraniu 5 teledysków w tym do piosenki „Ballada o papieżu”, kompozycji własnego autorstwa, napisanej specjalnie na kanonizację Jana Pawła II. Flecistą i klawiszowcem jest kompozytor i aranżer Paweł Stępień – półfinalista programu telewizyjnego Mam Talent. Zespół z powodzeniem prezentuje się w piosence musicalowej, lirycznej ale najbardziej czuje rock and rolla. Próbuje realizować się w pisaniu tekstów. Ma na swoim koncie także kompozycje zespołowe.

Występujemy z gwiazdami, m.in. była to Aneta Sablik zwyciężczyni niemieckiego Idola,  AsteyaDec – półfinalistka The Voice of Poland i piosenkarka Marta Świątek-Stanienda znana z piosenek dla dzieci jako Ciocia Tunia, z którą regularnie koncertujemy oraz Grzegorz Wilk – wokalista znany z programu Jaka to melodia a już 2 kwietnia wystąpimy z Anną Jurksztowicz – znaną z nagrań piosenek z czołówek seriali polskich.

/www.facebook.com/fundacjawloczykije/

Aranżer całego koncertu Paweł Stępień

– instrumentalista, kompozytor i aranżer w zespole Włóczykije. Absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Bielsku-Białej w klasie fletu mgr Doroty Korpanty. Laureat pierwszych miejsc i zdobywca Grand Prix w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzycznych. Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wielokrotny stypendysta Agrafki Muzycznej – Fundacji J& S Pro Bono Polonia dla wybitnie utalentowanych muzyków młodego pokolenia. Stypendysta Idyllwild Arts w USA – koncerty w Los Angeles. Laureat publiczności w Konkursie Eurowizji dla Młodego Muzyka  – Muzyk Roku 2010 zorganizowanym przez TVP Kultura. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fletu prof. Barbary Świątek-Żelazny. Koncertował we Włoszech, Niemczech, Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kuwejcie, Bahrajnie, Dubaju, Czechach, Słowacji i Polsce. Udział w nagraniu płyty w studio PR im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie m.in. pod batutą Krzesimira Dębskiego oraz z Orkiestrą Polskiego Radia. Paweł jest półfinalistą programu pt.: Mam Talent TVN. W przeciągu ostatnich paru miesięcy odbył dwukrotnie tournée po Stanach Zjednoczonych ze swoim multiinstrumentalnym One Man Show: 16.09 w Chicago (IL), 22.09 w Palm Beach (FL), 29.09 w San Francisco (CA) i 30.09 w Nowym Jorku (NY), luty 2019 Miami.

WŁÓCZYKIJE i Anna Jurksztowicz. Dom Muzyki BCK, 2 kwietnia g. 18.00. Organizatorem widowiska jest Fundacja Wspierania Talentów Dzieci, Młodzieży i Dorosłych „Włóczykije”. Bilety w cenie 35 zł

 

mk

Sponsorzy główni

sponsorzy

Partnerzy

ministerstwo kultury pzu

Dofinansowano ze srodków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzacych z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objetych
monopolem panstwa, zgodnie z art. 80 ust 1 ustawy
z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych,
w ramach programu „Muzyka”,
realizowanego przez Instytut Muzyki i Tanca.