W krainie bajki

Bajkowa historia i bajeczna technika taneczna. The Russian National Ballet ponownie w Bielsku-Białej.  Tym razem artyści z Rosji zaprezentowali Dziadka do orzechów Piotra Czajkowskiego.

Po raz pierwszy The Russian National Ballet pojawił się na scenie Domu Muzyki w listopadzie 2012 roku. Artyści przedstawili wtedy Jezioro łabędzie. Po roku powrócili prezentując kolejny klasyczny balet - Dziadek do orzechów.

Podobnie jak przed rokiem sala zapełniła się po brzegi, a ci którzy kilka miesięcy nie zadbali o bilety będą musieli poczekać na kolejną okazję.

Dziadek do orzechów pojawia sie na scenach całego świata przed Bożym Narodzeniem. To wigilijna opowieść w baśniowym klimacie. Książę i Księżniczka wędrują przed Krainę Słodyczy. W cukierkowym świecie soliści wykonują tańce charakterystyczne - chiński, hiszpański, arabski, i najbardziej podobający się bielskiej publiczności taniec rosyjski.

Znakomite panowanie tancerzy nad swoimi ciałami, piękne kostiumy, znakomita muzyka - to wszystko sprawiło, że Dziadek do orzechów w wersji The Russian National Ballet na długo pozostanie w pamięci bielskiej publiczności, która nagrodziła artystów wielominutowymi oklaskami.

mk