Vołosi kontra The ThreeX

Zapraszamy na kolejną odsłonę koncertu dla dzieci z serii „SuperWirtuozi: Łowcy Talentów”. W ramach koncertu zatytułowanego „Starcie Gigantów”, usłyszymy muzyków zespołu Vołosi oraz The ThreeX.

Vołosi to zespół, który przekraczając granice instrumentów smyczkowych zaprezentuje muzykę na wskroś nowoczesną i atrakcyjną dla współczesnego odbiorcy - wyrastającą z karpackich korzeni, ale noszącą w sobie znamiona jazzowej improwizacji, naładowaną rockową energią, pełną niezwykle emocjonalnego przekazu.

Artyści The ThreeX z kolei zaprezentują zwariowane show na dwoje skrzypiec, fortepian i orkiestrę symfoniczną, pełne humoru i wirtuozerii, z elementami sztuk cyrkowych i tańca. Muzycznym środkiem wyrazu będą własne aranżacje sięgające od muzyki romantycznej, przez tango i jazz, aż po muzykę filmową i rozrywkową.

Podczas gościnnych występów towarzyszyć im będzie The Satellite Symphony Orchestra pod dyrekcją Macieja Cisowskiego.


Już dziś możesz śledź fanpage SuperWirtuozów - www.superwirtuozi.pl

Wydarzenie towarzyszące:
Warsztaty dla dzieci i rodziców

czas trwania warsztatów: ok. 45 minut.
BILETY: bezpłatnie za okazaniem biletu z koncertu SUPERWIRTUOZI (epizod 5/2018).
Liczba miejsc na warsztaty ograniczona (max 25 dzieci).

Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc!
Zapisy trwają do 28.01.2019 r. pod nr. telefonu lub e-mailowo
Więcej informacji:
telefon: +48 608 116 875
e-mail: magdalena.cisowska@superwirtuozi.pl

 

wykonawcy

Vołosi - (SuperWirtuozi)

The ThreeX - (SuperWirtuozi)

The SATELLITE SYMPHONY ORCHESTRA

Aktorzy teatru OdRuch

Maciej CISOWSKI (dyrygent)

Michał Misza CZORNY (scenariusz i reżyseria)

 

"VOŁOSI to jeden z najbardziej ekscytujących i dynamicznych zespołów na współczesnej scenie muzycznej”

Gerald Seligman, former General Director of WOMEX

"VOŁOSI to rewelacja - ich zniewalająca energią gra przekracza muzyczne i geograficzne granice tworząc absolutnie nieodpartą mieszankę. Spróbuj ich nie pokochać!
Mary Ann Kennedy, BBC

 

Recenzenci zgodnie stwierdzają, że VOŁOSI wymykając się wszelkim klasyfikacjom stworzyli absolutnie oryginalny styl muzyczny. Ten fenomen sprawia, że VOŁOSI są uwielbiani zarówno przez publiczność wielkich rockowych festiwali, bywalców prestiżowych sal koncertowych, wielbicieli world music, ale i koronowane głowy.

VOŁOSI zadebiutowali w 2010 roku na Festiwalu Nowa Tradycja zdobywając wszystkie nagrody regulaminowe i pozaregulaminowe. W roku 2011 potwierdzili swój sukces, otrzymując Grand Prix Svetozar Stracina dla najlepszego utworu world music w Europie na konkursie organizowanym przez Europejską Unię Nadawców EBU. W roku 2012 pierwsza płyta zespołu znalazła się w specjalnej selekcji TOP20 World Charts Europe. Od tej pory VOŁOSI są nieprzerwanie w trasie koncertując na całym świecie.

VOŁOSI współpracowali m.in. z Mateuszem Pospieszalskim, Markiem Mosiem i Orkiestrą AUKSO, Adamem Klockiem, legeną gruzińskiej muzyki Niazem Diasamidze, francuskim zespołem Lo'jo, norweskim Sigrid Moldestad Trio.

„Ten świetny zespół znakomicie kontynuuje rozwinięte w Polsce elementy zabawy muzycznej, począwszy od krotochwilnych dzieł XVII-wiecznego baroku, poprzez znane poczucie humoru Chopina, a nawet z gruntu podejrzaną twórczość Waldemara Malickiego, który po usłyszeniu zespołu The ThreeX postanowił dobrowolnie oddać się w ręce organów ścigania."

Waldemar Malicki

 

W skład zespołu The Threex, wchodzą muzycy pochodzący z Bielska-Białej: Krzysztof Kokoszewski (skrzypce), Jacek Obstarczyk (fortepian), Jacek Stolarczyk (skrzypce) - absolwenci renomowanego Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, laureaci wielu prestiżowych konkursów, stypendyści programów. Mimo młodego wieku współpracują z największymi nazwiskami branży muzycznej. W przeciągu 15 lat istnienia trio występowało ponad 220 razy odwiedzając 15 krajów w Europie, Azji i Ameryce Południowej. W 2016 zadebiutowało w Azji odbywając 3 trasy koncertowe: w Indiach, Chinach i Japonii.  Trio ma w swojej dyskografii dwie płyty CD – Das kleine Wien Trio 1 (2009) i The ThreeX Unchained (2014) oraz DVD z programem Mindbowing (2015), a także nagrania telewizyjne dla  TVP2 (2015), Nippon TV (2016) oraz YomiuriTV (2016).  The ThreeX jest również pomysłodawcą i organizatorem odbywającego się w Bielsku-Białej Festiwalu Muzyki Crossover. W 2017 roku zespół otrzymał „Ikara” - nagrodę Prezydenta Miasta Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki.

Poranek Muzyczny dla Dzieci. 3 lutego g. 11.00 Dom Muzyki BCK. Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy). R+, W+

mk

Sponsorzy główni

sponsorzy

Partnerzy

ministerstwo kultury pzu

Dofinansowano ze srodków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzacych z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objetych
monopolem panstwa, zgodnie z art. 80 ust 1 ustawy
z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych,
w ramach programu „Muzyka”,
realizowanego przez Instytut Muzyki i Tanca.