VIVA Wiedeń – VIVA Broadway

Wielka Gala Wiedeńska z Gwiazdami - VIVA WIEDEŃ - VIVA BROADWAY to projekt muzyczny AVIP Group - Woytek Mrozek Production. W programie udział wezmą gwiazdy polskiej sceny operowej i operetkowej młodego pokolenia artyści – znani polskiej i międzynarodowej publiczności.

Wielka Gala Wiedeńska z Gwiazdami

VIVA  Wiedeń – VIVA Broadway

 

Woytek Mrozek dyrygent / producent

 

Edyta Piasecka  sopran

Agata Sava  mezzosoprano

Artur Banaszkiewicz skrzypce solo

“The 3 Polish Tenors”

Sylwester Targosz-Szalonek

Aleksander Kruczek

Sławomir Naborczyk

 

WM Ensamble

( 12 osobowa orkiestra kameralna )

Wielka Gala Wiedeńska z Gwiazdami - VIVA WIEDEŃ - VIVA BROADWAY to unikalny projekt muzyczny AVIP Group - Woytek Mrozek Production. W programie udział wezmą gwiazdy polskiej sceny operowej i operetkowej młodego pokolenia artyści – znani polskiej i międzynarodowej publiczności a wśród nich solistka Edyta Piasecka – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Solistka Opery Krakowskiej oraz Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie wykonała wiele najważniejszych dla sopranu partii solowych. Brała udział w spektaklach operowych transmitowanych z Teatru Wielkiego - Opery Narodowej na The Opera Platform i vod.teatrwielki.pl: Straszny dwór (Hanna, 2015) oraz Goplana (partia tytułowa, 2016) – przedstawienie zdobyło „operowego Oscara” – International Opera Awards w kategorii dzieło odkryte na nowo. Piasecka koncertuje we wszystkich teatrach operowych, filharmoniach a także w wielu krajach Europy. Agata Sava mezzosopran – absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Hohschule fur Musik w Monachium, którą ukończyła z wyróżnieniem.  Solistka opery w Pradze aktywnie koncertuje na scenach całego świata takich jak: Chicago Philharmonic Hall, Filharmonia Narodowa w Warszawie,  Lucerne Concert Hall i wiele innych.

Wśród solistów pojawi się trójka niezwykłych polskich tenorów „ The 3 Polish Tenors” – Sylwester Targosz-Szalonek absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, którą ukończył z wyróżnieniem jest świetny w każdym repertuarze oraz niezaprzeczalnym numerem jeden wśród polskich tenorów młodego pokolenia. To pozwoliło mu permanentnie współpracować z maestro Wiesławem Ochmanem oraz wieloma znakomitymi artystami. Artysta koncertuje m.in. w Czechach, Niemczech, Włoszech, Norwegii, Hiszpanii, Francji czy Argentynie. Artysta miał okazję nagrywać dla Telewizji Polonia, Radia Katowice, jak też dla Telewizji Niemieckich. Szalonek mimo napiętego kalendarza i wielu obowiązków nie zapomina o swoich śląskich korzeniach, próbując połączyć kulturę wysoką z śląskimi tradycjami. Przykładem jest utwór Słoneczko moje to przecz Ty – czyli O Sole Mio ze śląskim z lekka humorystycznym tekstem, zaśpiewane oczywiście w stylu operowym. Jest również dyrektorem artystycznym Śląskiego Festiwalu Operowego w Rybniku.

Aleksander Kruczek to także absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Artysta brał udział w programie TVP1 „Jaka To Melodia” jako wokalista oraz tancerz. Kruczek jest solistą Teatru Wielkiego w Warszawie gdzie wykonał:   " Goplana"- Grabiec, "Eugeniusz Oniegin". Obecnie Kruczek jest solistą Narodni Divadlo Moravskoslezske w Czechach. Jest laureatem wielu konkursów krajowych i międzynarodowych: II Nagrody w XIV edycji konkursu " W Kręgu Muzyki Słowiańskiej" (2014), I Nagroda w Międzynarodowym Konkursie im. Imricha Godina na Słowacji " Juventis Canti" (2015), Laurat I Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Operetkowo- Musicalowym im. Iwony Borowickiej w Krakowie (2018), Laureat nagrody specjalnej   VII Międzynarodowego Konkursu im. Jana Kiepury w Krynicy- Zdroju  (2019).    II Nagroda w 54 International Antonin Dvorak Singing Competition Karlove Vary (2019), Laureat srebrnej róży w programie telewizyjnym VI edycji Bitwy Tenorów na Róże (2019). Sławomir Naborczyk absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Laureat VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. J. Kiepury w Krynicy-Zdroju (I nagroda i dwie specjalne), Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Operetkowej i Musicalowej w Krakowie (III nagroda, 2016), III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. K. Jamróz w Busku-Zdroju (III nagroda), Międzynarodowego Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej „Ars et Gloria” w Katowicach (nagroda specjalna, 2017) czy XII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Złote Głosy” w Warszawie (II nagroda, 2017). Występuje w Operze Śląskiej, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, w Warszawskiej Operze Kameralnej oraz w Teatrze Muzycznym w Lublinie.

 

W roli Johanna Straussa XXII wieku wystąpi Artur Banaszkiewicz skrzypek solista i kameralista koncertujący w największych salach Europy takich jak Filharmonia Berlińska, Concertgebow w Amsterdamie, Gewandhaus Leipzig czy Musikverein we Wiedniu. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Moskiewskiego Konserwatorium prezentuje najwyższy kunszt wirtuozerii skrzypcowej.

Całość koncertu poprowadzi znany światowej publiczności dyrygent i wirtuoz klarnetu Maestro Woytek Mrozek, który aktywnie koncertuje na całym świecie. Sam Lord Yehudi Menuhin tak określił osobowość Mrozka ” „…Gra tego artysty wyróżnia się oprócz znakomitej techniki dużą inteligencją muzyczną oraz ciepłym dźwiękiem, spontanicznością i uczuciowością. Dwa razy występował w renomowanej sali Prinzregententheater w Monachium na uroczystych koncertach LMN w obecności Lorda Yehudi Menuhina i Profesora Augusta Everdinga. Nie tylko z powodu jego wysokich kwalifikacji lecz także wielkiej autentyczności i miłego sposobu bycia - polecam jak najgoręcej Pana Wojtka Mrozka wszystkim kolegom muzykom, impresariom  i sponsorom"  (rekomendacja Yehudi Menuhina, Monachium, 10.03.1997 ).  

"... Woytek Mrozek należy do grona poszukiwanych na świecie artystów..." napisała Süddeutsche Zeitung w Monachium.

Artysta słynie z niekonwencjonalnych pomysłów i nieposkromionej wyobraźni. Nieustannie poszukuje nowych środków wyrazu, konsekwentnie przekraczając tradycyjne podejście do profesji muzyka-instrumentalisty. Wciąż poszerza zakres swej twórczej aktywności. Z właściwą sobie dynamiką wykracza poza schematy dzielące muzykę na popularną i elitarną. W swoich zaskakujących projektach łączy role wszechstronnego instrumentalisty, kompozytora, aranżera   dyrygenta i producenta. Mrozek koncertuje na całym świecie (Europa, Azja, Australia, Afryka, Ameryka Południowa, Ameryka Północna). Bierze udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, w programach TV oraz nagraniach dla rozgłośni radiowych. Współpracuje z licznymi polskimi  i zagranicznymi orkiestrami filharmonicznymi.

 

Koncert Wiedeński z Gwiazdami to projekt muzyczny, który powstał w Polsce i jeden z nielicznych na rynku muzycznym Show Business’u, który nie ma sobie równych zarówno pod względem bogactwa wykonawców, barw, potęgi światowej wokalistyki jak i poziomu wykonawczego. Producentem programu jest znany od 20 lat międzynarodowej publiczności Maestro Woytek Mrozek – producent, dyrygent, kompozytor, aranżer, solista i manager sztuki, artysta o niepodważalnym autorytecie.

 

Charakterystycznym dla Wielkiej Gali Wiedeńskiej z Gwiazdami jest wirtuozeria wokalu, kolor wielogłosowości, połączony  z humorem, dzięki czemu burzą oni stereotypowy obraz klasycznej muzyki wokalnej a także wirtuozeria instrumentalna. Zespół tworzą świetnie wykształceni polscy artyści, którzy są laureatami prestiżowych - międzynarodowych konkursów wokalnych. Podczas ich koncertów można usłyszeć zarówno najsłynniejsze  i najpiękniejsze fragmenty operetek, oper i musicali jak i aranżacje utworów współczesnych takich jak ponadczasowa „Granada”, czy też hit Jana Kiepury „Brunetki Blondynki”, oklaskiwane na całym świecie przeboje grupy Il Divo „Unbrake My Heart”, czy też „You Raise Me Up” Josha Grobana czy też i wiele innych muzycznych niespodzianek.

Koncert Wiedeński z Gwiazdami to potęga wokalu, która wzbudza entuzjazm nie tylko dzięki odmiennym możliwościom głosowym, ale także poprzez porywającą energię na scenie, która udziela się publiczności. Każdy koncert jest świętem muzyki wokalnej a publiczność uwielbia miły i autentyczny sceniczny wizerunek biorących udział w programie artystów.  Zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki w klimatyczną podróż w dobrym muzycznym stylu.

Zapraszamy serdecznie na Ekskluzywną Wielką Galę Wiedeńską  z Gwiazdami podczas której artyści wykonają w asyście znakomitej orkeisstry kameralnej „ WM Ensamble” pod dyrekcją Maestro Woytka Mrozka największe światowe przeboje z repertuaru Johanna Straussa, F. Lehara, I. Kalmana, Andrea Bocelli i wiele innych. Zapraszamy serdecznie wszystkich melomanów i miłośników wokalistyki w klimatyczną podróż muzyczną.

 

PROGRAM KONCERTU

 

Trich Trach Polka                                                    

O Surdato N’namorato                                          

Aria Adeli                                                            

Cygańska Miłość – Kiedy skrzypki grają              

Paganini - Ach jam pocałunki kradł                        

Twoim jest serce me                                               

Hrabina Marica                                                       

Nessun Dorma                                                                    

Wielka sława to żart                                              

Wilio ach wilio                                                                    

Usta milczą dusza śpiewa – duet                              

Czardasz z Księżniczki Czardasza                              

Polka z kowadłem                                                  

O sole mio                                                                          

Libiamo                                                                    

 

 Przerwa

 

Skrzypek na dachu La Haim                                    

Granada                                                                   

Nignon ach uśmiechnij się                                      

Jakże mam Ci wytłumaczyć                                   

Funiculi, Funicula
                                                  

Hava Nagila                                                              

Dziewczęta z Barcelony                                      

Siboney                                                                     

Gira con me                                                          

Domenica e sempre domenica                               

Besame Mucho                                                     

Czardasz Monti i Skowronek                                    

Brunetki Blondynki                                                   

Chanti Song                                                         

Sing, sing, sing                                                        

La Spagniola                                                           

 

   Program może ulec małej modyfikacji

UWAGA: Jeżeli koncert z powodu ograniczeń związanych z COVID-19 nie będzie się mógł odbyć w planowanym terminie, może zostać przesunięty na najbliższą możliwą datę. Ze względu na regulacje związane z pandemią, organizator imprezy zastrzega sobie możliwość zmiany miejsc.

Wielka Gala Wiedeńska z Gwiazdami - 26 stycznia 2021 26 lutego 2021 26 marca   23 kwietnia 23 maja 4 czerwca 2021 g.18.00 Bielskie Centrum Kultury. Bilety w cenie 80 zł. (Zniżki: Bielska Karta Rodzina Plus, Bielska Karta Senior +, Weteran +)

mk