Verdi gala

„Verdi Gala” to przygotowany z rozmachem  spektakl muzyczno-sceniczny, który łączy w sobie najpiękniejsze fragmenty najpiękniejszych oper m.in.:  La Traviata, Rigoletto, Aida, Nabucco, z udziałem włoskich solistów: Silvii Rampazzo i Giulio Boschetti. BILETY WYPRZEDANE

Występują także polekie gwiazdy operowe, chór i orkiestra tworzące 70-osobowy zespół.

Najpiękniejsze arie, duety i ensamble, a także zachwycający chór ze słynnym Va pensiero, Chi del gitano... w połączeniu z bogatą scenografią, bajecznymi kostiumami, oryginalną choreografią stworzą niepowtarzalne widowisko, które na długo zapadnie w pamięć publiczności.

Koncert pod nazwą „Verdi Gala” odniósł ogromny sukces m. in. w Niemczech, Szwajcarii, Austrii czy w Polsce. Artyści zachwycili mieszkańców m. in.: St. Gallen, Bazylei, Zurichu, Berna, a także Hamburga, Frankfurtu, Drezna, Monachium czy Wiednia. Występowali na scenach tak prestiżowych miejsc jak: Filharmonia Monachijska, Alte Oper, Congress Centrum w Wurzburgu.

Dwusetną rocznicę urodzin Giuseppe Verdiego pragniemy uczcić przywołując twórczość genialnego kompozytora koncertem „Verdi Gala”.

Roncole Verdi Orchestra, występująca dotychczas za granicą pod nazwą Opera Polska, powstała z inicjatywy maestro Marka Tracza i włoskiego dyrygenta Silvano Frontaliniego po udanej inauguracji Festiwalu Verdiowskiego w 1989 r. w miejscu urodzenia Giuseppe Verdiego – Roncole Verdi.

Zamiłowanie obu dyrygentów do twórczości Giuseppe Verdiego dało początek wielu wspólnym projektom – od koncertów po całe Opery m. in.: Traviata, Nabucco, Aida.

W roku 2001, z okazji setnej rocznicy śmierci kompozytora, zostało zorganizowane wielkie europejskie tournée z programem „Verdi Gala”. Koncert odniósł ogromny sukces i od tego czasu rokrocznie orkiestra Opery Polskiej występuje na najbardziej prestiżowych scenach w Moanchium, Berlinie, Hamburgu, Wiedniu, Zurichu i Bazylei.

Dwusetna rocznica urodzin Giuseppe Verdiego stała się inspiracją do stworzenia międzynarodowego projektu Verdi Gala 2013. Roncole Verdi Orchestra tworzą najwybitniejsi muzycy filharmonii i teatrów operowych. Trzon orkiestry stanowią muzycy polscy, którym towarzyszą artyści z Włoch i Czech.

KUP BILETY PRZEZ INTERNET BILETY WYPRZEDANE

Verdi gala, Dom Muzyki BCK, 28 września, g. 18.00. Bilety w cenie 80 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy).

mk