Sylwester w Bielsku-Białej

W tym roku bielszczanie mogli wybrać m.in. koncert sylwestrowy w Domu Muzyki oraz miejski sylwester na placu Ratuszowym. W plenerze Nowy Rok przywitały tłumy ludzi w różnym wieku.

W sylwestrowy wieczór o g. 19.00 w Domu Muzyki rozpoczął się koncert zatytułowany Sylwestrowe Hity Wszech Czasów. Narodowa Orkiestra  Filharmonii Lwowskiej wystąpiła pod dyrekcją Woytka Mrozka. Towarzyszyli jej znakomici soliści. W pierwszej części koncertu dominowałą muzyka klasyczna, w drugiej rozrywkowa. Był szampan po koncercie, lampka wina w przerwie, a także życzenia od prezydenta miasta. Muzycy z Ukrainy wielokrotnie bisowali, wzbudzając aplauz publiczności.

Sylwester pod Ratuszem rozpoczął się o g. 20.00, właściwie od razu gromadząc tłum "sylwestrowiczów". Rozpoczęli DJ-e Radia Bielsko, później bielszczanie mogli podziwiać koncerty Psio Crew, Mariusza Kalagi i  Akurat. Efektowną oprawę świetlną przygotowała firma Groda. Przed dwunastą życzenia złożył prezydent Jarosław Klimaszewski. Koncertowego sylwestra zorganizowano w Bielsku-Białej po ponad 20-letniej przerwie. Okazało się, że bielszczanie chcą się wspólnie bawić w tym dniu.

mk