SYLWESTER 2021/2022

Najlepszy Sylwester w Bielsku-Białej. Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski i Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej zapraszają na plac Ratuszowy.

Bawimy się 31 grudnia od g. 20.00 do 2.00 Gorące rytmy i znakomita zabawa. WSTĘP WOLNY

Zagrają dla Was:

 - Pearl Band – światowe przeboje w nowych aranżacjach, świetnie wykonane przez bielskich muzyków. Sekcja dęta i mocne wsparcie zaprzyjaźnionych z zespołem wokalistów

 - Cumbancheros – gorące latynoamerykańskie rytmy, które nie pozostawią nikogo obojętnym

 - Enej - jeden z najpopularniejszych polskich zespołów. Folk, rock oraz pop ze szczyptą ukraińskich rytmów i parada przebojów: “Radio Hello”, “Skrzydlate Ręce’, “Tak smakuje Życie”, “Lili”, “Symetryczno Liryczna” czy “Kamień z napisem LOVE”

- Marcin Szatan Project – elektronika z instrumentami dętymi live. Mocna sekcja dęta i grupa bielskich wokalistów znana z takich zespołów jak Djangos, PsioCrew i innych.

Strefa gastronomiczna będzie się znajdować na parkingu przy ul. Dmowskiego. Będzie można kupić ciepłe napoje dla dorosłych i dla dzieci. Na terenie strefy jedzenie typu fast food oraz potrawy z grilla. Nie zabraknie także czegoś słodkiego dla dzieci.

ZAPRASZAMY NA SYLWESTRA POD RATUSZEM.

CUMBANCHEROS

Cumbancheros SEXTET:

Edi Sanchez /Kolumbia/- vocal, gitara basowa

Paul Chapman /Wenezuela/  - perkusja, vocal

Alberto Suarez /Meksyk/ - gitara, vocal

Manuel Esteve /Wenezuela/ - gaita, maracas

Osmar Pegudo /Kuba/ - conga

Miguel Fonseca /Kuba/ - trąbka

 

PEARL BAND

Zespół Pearl Band powstał pod koniec w 2018 r. z inicjatywy basisty Tomasza Daniela i pianisty Mirosława Ryszawy. W tym samym czasie dołączyła do składu bielska wokalistka Karolina Lapczyk "Perła", dopełniając tym samym nazwę oraz brzmienie i stylistykę aranżacji.

Niedługo później muzycy występowali już w towarzystwie sekcji dętej oraz krakowskiego gitarzysty Piotra Myjaka.

Ostatnim nabytkiem jest świetny perkusista młodego pokolenia - Łukasz Daniel 

Zespół Pearl Band zagrał m.in. na 1. koncercie "graMy doBBro" w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej wykonując utwór "Dziwny jest ten świat" w własnej aranżacji. Wystąpił również podczas kolejnych edycji gramy doBBro" także na wielu innych imprezach.

Wykonują światowe przeboje i nadaje im zupełnie nowe, własne aranżacje i brzmienia.

Skład na sylwestrowy koncert będzie poszerzony o  zaprzyjaźnionych wokalistów 

 

Karolina,,Perła "Lapczyk-wokal 

Agnieszką Dembińska-wokal 

Zbigniew  Kruczek-wokal 

Tomasz Daniel-bass

Łukasz Nowok-piano 

Michał Guzdek-gitary

Łukasz Daniel- perkusja 

Bartłomiej Szyma - saksofony

Tomasz Janusz - trąbka 

 

ENEJ

        ENEJ to polski zespół muzyczny, reprezentujący szeroko rozumianą muzykę folkową z dodatkiem wielu innych gatunków, założony w roku 2002 w Olsztynie. Nazwa grupy wywodzi się od imienia głównego bohatera “Eneidy” Iwana Kotlarewskiego (będącej pierwszym dziełem napisanym w literackim języku ukraińskim) - Eneja, czyli wesołego kozaka podróżującego po świecie. Swój wielokulturowy i eklektyczny charakter zespół zawdzięcza niezwykle zróżnicowanej grupie muzyków, którzy go tworzą, pochodzą oni bowiem z przeróżnych środowisk muzycznych, od jazzu, czy klasyki po muzykę stricte etniczną. Sfera muzyczna nie jest jednak jedyną, w której wyczuć można silne zróżnicowanie, jest nią również pochodzenie członków kolektywu, Piotr i Paweł Sołoducha mają ukraińskie korzenie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali reprezentują pierwiastek polski. Całość spojona jest miłością do muzyki i wiarą w jej silnie jednoczący, ponadpodziałowy charakter, co sami muzycy często podkreślają przy każdej możliwej okazji.

        Przygoda rozpoczęta w 2002 roku, po charakterystycznych dla młodych zespołów chaotycznych początkach, niezliczonych próbach i występach na małych scenach, nabrała rozpędu w roku 2010, gdy zespół wziął udział w eliminacjach do Przystanku Woodstock i przebojem wdarł się na dużą scenę, niemal z marszu zdobywając rzeszę wiernych fanów. Niespełna rok później, w maju 2011 roku ENEJ wygrał pierwszą polską edycję programu Must be the Music, z dnia na dzień stając się marką rozpoznawalną w całym kraju i stałym gościem zarówno regionalnych, jak i ogólnopolskich list przebojów. Od tego czasu zespół gości na scenach największych polskich festiwali, do których zaliczyć można między innymi Przystanek Woodstock, Open’er Festival, Jarocin Festiwal, KFPP w Opolu, TOPtrendy Festiwal, Sopot Top of the Top Festival, czy Polsat Super Hit Festiwal, z których przywiózł niezliczoną liczbę nagród, jak choćby “Złoty Bączek” 2011, SuperPremiery 2012, SuperJedynka 2013, Przebój Roku TopTrendy, trzy Eska Music Awards i wiele, wiele innych.

        Na swoim koncie ENEJ ma cztery płyty studyjne - “Ulice” (2008), Folkorabel (2010, złota płyta), Folkhorod (2012, potrójna platyna) i Paparanoja (2015, platyna), “Kolędy pod wspólnym niebem” (2018) oraz zapis koncertu z Przystanku Woodstock 2011 na płycie DVD. Na popularność krążków z pewnością wpływ mają bijące wszelkie rekordy single, czyli stali bywalcy list przebojów. Są to “Radio Hello”, “Skrzydlate Ręce’, “Tak smakuje Życie”, “Lili”, “Symetryczno Liryczna”, “Zbudujemy Dom”, “Nie chcę spać”, “Kamień z napisem LOVE”, “Może będzie lepiej” i najnowszy - “Zagubiony”. Poza repertuarem autorskim ENEJ od dwóch lat, w okresie zimowym prezentuje zaaranżowany w charakterystycznym dla siebie stylu koncert kolęd, cieszący się nie mniejszą, od piosenek znanych z radia, popularnością.

 

MARCIN SZATAN PROJECT

prezentuje: " Człowieku poczuj nową energię "

Muzyka elektroniczna z instrumentami dętymi live

 

w składzie :

Marcin Szatan - electronica /  choreografia / Bielsko / Zakopane

  Grzegorz Wójcik  Deeprule - electronica /  aranżacja / Kraków

 

Wokaliści :

 NatKa Polka of the Djangos - Bielsko-Biała

Kasia Malenda – Kraków

Jovi  Foxy Lady- Bielsko-Biała

Maciej Kamer Szymonowicz –  Psio Crew / Bielsko-Biała

 

Sekcja Dęta :

Marcin Żupański - Akademia Szymanowskiego  / Bielsko / saksofon

Bartłomiej Golec - Bielska Szkoła Muzyczna / puzon

Tomasz Janusz - Bielska Szkoła Muzyczna / trąbka

Michał Dziewiński - Akademia Szymanowskiego  / Katowice / perkusja

 Gościnnie: EWA CZUBIŃSKA - DUTKA - Taniec artystyczny / PUENTA / Bielsko

Impreza odbędzie się zgodnie z wytycznymi wynikającymi z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. (Dz.U. z 2021r. poz. 861 z późniejszymi zmianami)

mk