Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/bck/domains/bck.bielsko.pl/public_html/sites/all/modules/date/date_views/includes/date_views_fields.inc on line 86 Święto Niepodległości w Domu Muzyki | Bielskie Centrum Kultury

Święto Niepodległości w Domu Muzyki

W muzyczną podróż po ostatnich 100 latach zabrali nas soliści oraz Cisovski Orchestra na Koncercie Galowym z Okazji Święta Niepodległości.

Koncert Galowy z okazji 11 Listopada to już bielska tradycja. Tutaj spotykaja się władze, kombatanci i bielszczanie chcący posłuchać muzyki.

W tym roku koncert przygotował Maciej Cisowski, który jednocześnie poprowadził Cisovski Orchestra. Soliści - Daniel Cebula-Orynicz oraz Weronika Skalska prowadzili nas przez historię, od wojskowych pieśni - Przybyli ułani czy O mój rozmarynie, poprzez szlagiery lat 30. napisane przez Henryka Warsa czy Jerzego Petersburskiego. Czasy wojenne rerezentowały melodię z filmów - Kolumbowie rocznik 20 i Pianista, a potem już Okularnicy, Cała sala śpiewa z nami, poprzez Psalm stojących w kolejce dotarliśmy do finału - Mazurka Dąbrowskiego oraz kończących koncert Sokołów.

Ciekawie zaprezentowała się sopranistka Dagmara Kołodziej Gorczyczyńska, która wykonała m.in. wokalizę z filmu Dziewiąte wrota, kompozycji Wojciecha Kilara. W koncercie nie zabrakło interesujących, zaskakujących aranżacji, a piosenki popularnie zgrabnie przeplatały się z muzyką klasyczną.  Całości dopełniały wizualizacje - archiwalne filmy i przemówienia które przeszły do historii Polski.

 

 

mk