Stare dobre...U studni

Pod tą nazwą wystąpią w Bielsku-Białej po raz pierwszy, choć muzycy zespołu U STUDNI, gościli u nas wielokrotnie. Przez lata współtworzyli zespół Stare Dobre Małżeństwo.

Sami o sobie piszą:

Spotkaliśmy się w grupie starych przyjaciół, by stworzyć coś razem. Coś, co da nam wszystkim radość i zadowolenie ze wspólnych przedsięwzięć artystycznych i prywatnych spotkań. Wszyscy wywodzimy się z zespołu Stare Dobre Małżeństwo, dlatego mamy nadzieję, że wśród ogromnej rzeszy fanów tego zespołu znajdzie się grupa osób, która zechce i nas posłuchać na żywo. W relacjach bezpośredniego kontaktu emocje są najprawdziwsze. Spotkajmy się u studni z wiecznie żywym słowem, które niesie nadzieję na lepsze jutro. Zaczerpnijmy ze studni bogatej w poezję. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednie przesłanie.

Zespół tworzą:

Wojciech Czemplik - absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Człowiek wielu pasji i zainteresowań, wśród których pływanie na statku jest na ostatku. Żeby wymienić wszystkie, należałoby stworzyć Wojtkowi osobną stronę internetową. Muzyk wszechstronny, grający na skrzypcach, altówce, mandolinie, cymbałach, lirze korbowej, pile muzycznej, a także na wynalazku, który na własny użytek nazwał skrzypotrąbą. Współpracował z zespołami Bez Jacka, PASS, Do Góry Dnem, z Agatą Budzyńską, Pawłem Orkiszem, Piotrem Bakalem. Od wielu lat nagrywał w wydawnictwach Sattva Art Music oraz Costa Verde. Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Musica Sacromontana, który odbywa się w Klasztorze Księży Filipinów na Świętej Górze koło Gostynia.

6 lipca 2011 r., podczas uroczystości w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego odebrał Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Dariusz Czarny - znakomity gitarzysta i aranżer. Swoją karierę muzyczną rozpoczął bardzo wcześnie. Jego fascynacją od początku była muzyka country. Członek zespołów Konwój i Hagoka Band. Występował na festiwalu country w Mrągowie, m.in. z Tomaszem Szwedem i Georgem Hamiltonem. Były gitarzysta kędzierzyńskiej Bohemy, z którą wydał płytę "Niepogoda na sny". W zespole Stare Dobre Małżeństwo zaistniał w 2006 roku, wnosząc nowe podejście do aranżacji piosenek. Doceniliśmy nie tylko jego umiejętności instrumentalne i aranżacyjne. Darek jest również świetnym kompozytorem. Jedna z pierwszych jego piosenek napisanych specjalnie dla naszego zespołu to „Jest taka ulica" do wiersza Adama Ziemianina.

Andrzej Stagraczyński - gitarzysta basowy. Upodobał sobie gitary pięcio i sześciostrunowe, ale na czterostrunowej też potrafi nieźle nawywijać. Do zespołu Stare Dobre Małżeństwo przywędrował w zastępstwie Roberta Szydło i od samego początku wpasował się muzycznie, i towarzysko. Powszechnie lubiany Andrzej zawsze chętnie uczestniczy we wszelkich spotkaniach po koncertach. Bywalec wielu pubów i klubów muzycznych. Związany również z zespołem HOODOO Band, z którym nagrywa i koncertuje z powodzeniem w kraju, i za granicą. Andrzej jest również cenionym pedagogiem zapraszanym na letnie warsztaty bluesowe.

Ryszard Żarowski - gitarzysta wywodzący się z kręgów piosenki turystycznej. Założyciel zespołu Małolepsi, autor piosenek, które wylansowali za niego przyjaciele z zespołów AKT-Wrocław i SETA. Współpracował przez krótką chwilę z zespołem Bez Idola. Związany emocjonalnie z Ogólnopolską Turystyczną Giełdą Piosenki Studenckiej, na której można go spotkać zawsze w okolicach przełomu lipca i sierpnia. W swoim dorobku również ma solową płytę „A może jednak".

Goście specjalni zespołu

Żeby uatrakcyjnić koncerty i podnieść ich poziom artystyczny zaprosiliśmy do współpracy gości specjalnych, którzy, w miarę wolnego czasu, zaszczycą nas swoją obecnością.

Ola Kiełb-Szawuła - rodzynek w męskim towarzystwie. W zespole Stare Dobre Małżeństwo śpiewała w latach 1984-1989. Obdarzona łatwo rozpoznawalnym, aksamitnym głosem, wspomoże nas nie tylko wokalnie. Ola gra na gitarze, ale przede wszystkim komponuje piękne piosenki, jak również sama często pisze słowa. Jej specjalność to karkołomne wokalizy, których próbkę możecie odsłuchać na płycie „Pod wielkim dachem nieba" w piosence „Człowiek człowiekowi". Na swoim koncie ma solowe wydawnictwa: „Lepsze widoki", „Na rozstajach słów", „Niedojrzałe czereśnie" oraz „W Nanibowie".

Ola udziela się też w innych zespołach. Możecie ją usłyszeć z zespołem Wyspa, którego jest założycielką oraz z Do Góry Dnem.

Justyna Wojtkowiak - z wykształcenia nauczycielka muzyki, flecistka, wielbicielka śpiewania wielogłosowego. Doświadczenie w tym zakresie zdobywała w kieleckim zespole Wołosatki i jędrzejowskim - Strych Dziadka Hieronima. Od 10 lat mieszka w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie prowadzi zajęcia wokalne w Ostrowskim Centrum Kultury oraz towarzyszy Oli Kiełb w zespole Wyspa.

Adam Ziemianin - krakowski poeta rodem z Muszyny. Na temat Adama napisano już wiele prac i opracowań. W internecie roi się od stron powiązanych z jego osobą. Jest poetą powszechnie znanym i lubianym. Po jego poezję sięgali wielcy i mali twórcy muzyki zawsze z przeświadczeniem, że mają do czynienia z twórczością ważną, ponadczasową, poezją wysokich lotów, budzącą zazdrość wśród jaskółek. Adam będzie naszym przewodnikiem, dobrym duchem i gospodarzem naszych spotkań z publicznością.

U STUDNI, Dom Muzyki BCK, 25 stycznia, g. 18.00. Bilety w cenie 40zł (normalny), 20 zł (ulgowy - emeryci, renciści, młodzież szkolna).

opr. mk