Spędź WALENTYNKI w BCK-u

Mateusz Ziółko, Kasia Wilk, Joanna Eliza Smajdor - zaśpiewają piosenki o miłości na walentynkowym koncercie w Domu Muzyki. Oprawę muzyczną zapewni Bielska Orkiestra Kameralna.

Znakomici, lubiani soliści: Mateusz Ziółko, Kasia Wilk i Joanna Eliza Smajdor, Bielska Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Mateusza Walacha.

Mateusz Ziółko  - pianista, wokalista, autor muzyki i tekstów. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień, wśród nich zwycięstwo III edycji programu „The Voice Of Poland” oraz X edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Mateusz zwyciężył także w konkursie „Super Debiuty” podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W listopadzie 2016 r. wydał utwór „W płomieniach”, który w 2017 roku był najczęściej granym utworem w Polskich rozgłośniach radiowych a w serwisie YouTube osiągnął spektakularny wynik ponad 50 milionów wyświetleń. 26 maja 2017 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu pt. „Na nowo”, na którym znalazły się takie utwory jak „Szkło” oraz „Planety”. Najnowszy singiel Mateusza Ziółko o nazwie „Na nowo” już po tygodniu od premiery gościł na wszystkich popularnych listach przebojów. W styczniu 2018 r. Mateusz wspólnie z chórem Sound’n’Grace nagrał utwór „Horyzonty” a w lipcu wspólnie z DJ’em Remo i raperem B.R.O nagrał utwór „Nowa Twarz”. Obecnie Mateusz intensywnie koncertuje w całej Polsce.

Kasia Wilk - piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka.

Uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek. Właścicielka niezwykle charakterystycznego, mocnego wokalu i charyzmatycznej osobowości.

Medialnie zadebiutowała w 2005 roku w Opolu wraz z zespołem Kto To, gdzie dzięki piosence "Gdy minie sen" zajęli II miejsce. Rok później z utworem "Zero do stracenia" wzięli udział w polskich eliminacjach do konkursu Eurowizji zajmując 7 miejsce. Wspólnie wydali album pt. "Jedenaście".

Największą popularność przyniosła jej współpraca z poznańskim raperem Mezo. Ich wspólne single „Ważne" i "Sacrum" doczekały się wielu nagród m.in. II miejsce w konkursie opolskich premier (2005) Eska Music Awards, Superjedynka (2007) za album "Eudaimonia" (Złota Płyta).

Współpracowała z Kayah (m.in. koncert "MTV Unplugged"), a od ponad 10 lat współpracuje z Orkiestrą Adama Sztaby.

Solową działalność Kasia rozpoczęła w 2008 roku wraz z premierą utworu „Pierwszy raz”. Wówczas Kasia udowodniła swą muzyczną dojrzałość i na dobre skupiła się na autorskim projekcie. W tym samym roku ukazał się jej solowy album „Unisono”, z którego pochodzi utwór „Do kiedy jestem”, który zwyciężył w polskim finale Międzynarodowego Sopot Festival 2009.

Kolejny album pt. "Drugi raz" Artystka wydała w 2011. Pochodzący z niej singiel "Escape" został nagrodzony "Brązową Premierą" na festiwalu w Opolu, a następny - "Po prostu" walczył o nagrodę na Festiwalu Sopot Top Trendy.

Obecnie Kasia pracuje nad trzecim albumem, który zapowiada utwór pt. "Światłocień".

JOANNA ELIZA SMAJDOR  - wokalistka, pianistka.

Ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Z powodzeniem brała udział w programach rozrywkowych "Mam Talent" i "The Voice of Poland". Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów wokalnych m.in. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, Festiwalu Ballady i Piosenki Filmowej itd. Od kilku lat aktywnie koncertuje współpracując z topowymi artystami polskiej sceny muzycznej. Jest także wokalistką Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective.

Dyrygent i aranżer: Mateusz Walach

 

W programie koncertu m.in.

 • Purple Rain - Prince
 • Do kiedy jestem – K. Wilk
 • Pierwszy raz – K. Wilk
 • New York – Palomy Faith

 

 • W płomieniach – M. Ziółko
 • I don’t want to miss a thing – Aerosmith
 • Don’t stop me now – Queen
 • Lubię wracać tam gdzie byłem – Z. Wodecki
 •  Nie płacz Ewka - Perfect

 

 • To właśnie miłość - W. Szpilman
 • Na pierwszy znak - H. Ordonówna
 • When you believe - M. Carey, W.Houston
 • Without you - M. Carey
 • Can you feel the love tonight - E.John
 • I will always - W. Houston

KONCERT WALENTYNKOWY, 14 lutego g. 18.00,  Dom Muzyki BCK,Bilety w cenie 80 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy - dla emerytów i młodzieży szkolnej) R+, W+ BILETY WYPRZEDANE

mk

Sponsorzy główni

sponsorzy

Partnerzy

ministerstwo kultury pzu

Dofinansowano ze srodków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzacych z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objetych
monopolem panstwa, zgodnie z art. 80 ust 1 ustawy
z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych,
w ramach programu „Muzyka”,
realizowanego przez Instytut Muzyki i Tanca.