Soliści Studia Accantus zaśpiewają hity Abby

Bardzo atrakcyjnie zapowiada się galowy koncert Ikary 2018 w Domu Muzyki. Z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, soliści Studia Accantus zaśpiewają przeboje Abby.

Zapraszamy na program ABBA Symfonicznie - największe przeboje ABBY w oryginalnych (anglojęzycznych) wykonaniach.
Wystąpią soliści STUDIA ACCANTUS oraz Orkiestra Symfoniczna imienia Karola Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Tadeusza Wicherka.
Zaśpiewają: Wiktor Korszla, Sylwia Banasik, Paweł Skiba, Paulina Grochowska.

Poniżej przypomnienie występu Studia Accantus w Domu Muzyki w roku 2017.

Najstarsza w Polsce Orkiestra Symfoniczna, nosząca imię swojego założyciela - Karola Namysłowskiego (dawniej Polska Orkiestra Włościańska im. K. Namysłowskiego) powstała 4 listopada 1881 roku - 20 lat przed Filharmonią Narodową. Od 2007 roku Dyrektorem Orkiestry jest Tadeusz Wicherek. Odtąd też Orkiestra zaczęła na nowo zaznaczać swoją obecność w kraju oraz poza jego granicami.

W listopadzie 2010 roku zagrała jedyny koncert w Polsce z Jonem Lordem - legendarnym klawiszowcem i kompozytorem Deep Purple. W 2014 roku Zamojska Orkiestra jako pierwsza polska orkiestra zagrała w Arenie di Verona (Włochy), biorąc udział w wyjątkowym widowisku muzycznym Rock Loves Chopin. W kwietniu 2016 roku Orkiestra z Zamościa zagrała pierwszy wspólny koncert Aleksandry Kurzak i Roberto Alagna na polskiej scenie operowej. O jej unikalności decyduje olbrzymi i różnorodny repertuar tworzony i gromadzony od przeszło 135 lat, a o atrakcyjności świadczą powstające programy nowoczesne w swej treści i formie. Współpracuje ze znanymi artystami z kraju i z zagranicy reprezentującymi różnorodne style muzyczne. Jest organizatorem Zamojskiego Festiwalu Kultury, Zamojskich Dni Muzyki i wielu innych ciekawych projektów muzycznych. Koncerty Orkiestry były transmitowane przez TVP 1, TVP 2, TVP Polonia, TVP Kultura. Do najnowszych wydanych płyt Orkiestry należą: Bajkowa Symfonia (bajki dla dzieci z muzyką symfoniczną recytowane przez Wiktora Zborowskiego i Zofię Zborowską) oraz Co-Opera (połączenie opery, poezji i popu).

 

GALA IKARY 2018. Soliści Studia Accantus - ABBA SYMFONICZNIE. Dom Muzyki BCK, 12 stycznia g. 18.00. Bilety w cenie 80 zł R+, W+

mk