Siesta w drodze: Silvana Peres

Siesta w drodze znowu w Bielsku-Białej. Tym razem gościem Marcina Kydryńskiego i bielskiej publiczności będzie śpiewająca fado Silvana Peres.

Dla uczestników koncertu, od g. 18.30 wystawa zdjęć z Lizbony Marcina Kydryńskiego i bezpłatna degustacja smaków portugalskich.

Uwaga!!! Wśród wszystkich osób które zakupią bilety na koncert Silvany Peres do 30 września, rozlosujemy 4 płyty SIESTA XVII z autografami Marcina Kydryńskiego. Listę zwycięzców opublikujemy na stronie www i FB Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej.

„Fado narodziło się w zaułkach portowych dzielnic Lizbony i jakkolwiek bywa muzyką ściśle skonwencjonalizowaną, to u swych korzeni ma przecież różnorodne muzyczne doświadczenia marynarzy, wracających z dalekich wypraw. Stąd nie tylko nie dziwi, ale nas w Sieście szczególnie cieszy, ilekroć fado splata się z odległymi, zamorskimi rytmami. Gdy zapożycza motywy z brazylijskich samb, angolańskich semb, kabowerdyjskich morn a nawet rusza do upojnego tańca z argentyńskim tangiem. To droga Silvany Peres, młodej artystki lizbońskiej. W sztuce fado doskonaliła się w gronie mistrzów z kamiennej tawerny Casa de Linhares w starej Alfamie, ale z muzyką przyjaźni się od dziecka, odkąd jako dziewięciolatka (!) zdobyła tytuł mistrzyni tańca latynoamerykańskiego. Jej pierwsza płyta Fado no Pe czerpie pełnymi garściami ze skarbnicy zmysłowych rytmów Ameryki Łacińskiej i Afryki. Ktokolwiek jeszcze miał wątpliwości, że fado może być także muzyką szczęśliwą, straci je podczas koncertów Silvany Peres".

Marcin Kydryński

Utwór SIlvany Peres pt. Saudades do Brasil em Portugal znajdzie się na kolejnej siedemnastej już płycie z kultowej serii Siesta, której twórcą jest Marcin Kydryński. Płyta ta ukaże się we wrześniu 2021 nakładem Universal Music Polska.

Silvana Peres Live

Silvana Peres - Saudades do Brasil em Portugal (zajawka)

UWAGA: Jeżeli koncert z powodu ograniczeń związanych z COVID-19 nie będzie się mógł odbyć w planowanym terminie, może zostać przesunięty na najbliższą możliwą datę. Ze względu na regulacje związane z pandemią, organizator imprezy zastrzega sobie możliwość zmiany miejsc.

SILVANA PERES, Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej, 4 października g. 19.00 Bilety w cenie 100 zł. Zniżki: Bielska Karta Rodzina+, Bielska Karta Seniora, Weteran+.

mk