Się kochamy

Się kochamy Murray'a Schisgala , to współczesna przewrotna komedia o klasycznym trójkącie dla jednej kobiety i dwóch mężczyzn. 18 października będzie ją można obejrzeć w Domu Muzyki BCK.

Ellen i Milt to małżeństwo ze stażem, a Harry to kolega Milta ze szkoły.

Pewnego dnia panowie przypadkowo spotykają się na moście po bardzo długiej przerwie. Opowiadają o swoim życiu, Harry, nieszczęśliwy romantyk, który jak się później okazuje przyszedł na most popełnić samobójstwo narzeka, że nic mu się w życiu nie udaje. Milt za to chwali się barwnym życiem, cudowną żoną i jeszcze cudowniejszą... kochanką.

Po chwili rozmowy Harry wpada na pomysł zeswatania Ellen i Harrego, aby sprytnie pozbyć się żony ze swoje życia. Zapoznaje więc Ellen z Harrym, którzy ulegają wzajemnemu urokowi. „Nieszczęśliwy" Milt wielkodusznie godzi się na rozwód, którego wcześniej nigdy by od Ellen nie uzyskał.

Po kilku miesiącach na tym samym moście spotykają się byli małżonkowie. Milt na początku opowiada o zaletach swojej nowej partnerki Lindy, lecz po chwili zwierza się Ellen, że nie jest tak pięknie, a jedyną osobą, którą kiedykolwiek kochał to jest właśnie Ellen. Niespodziewanie Ellen odwzajemnia te uczucia i chciałaby przyszłość związać właśnie z Miltem. Jest jednak osoba, która przeszkadza im w ich szczęściu – Harry. Milt sugeruje, ze najprostszym wyjściem z sytuacji jest pomóc Harremu w jego próbie samobójczej.

Przy wdrażaniu planu jest jednak wpadka, bo do wody zamiast Harrego wpada Milt, ale uchodzi z życiem, bo pomagają mu marynarze z przypadkowo przepływającej barki. Tymczasem Ellen, mówi Harremu, że pomyliła się co do uczuć i wciąż kocha Milta. Harry próbuje zachować kobietę przy sobie, ale nagle zapada w jeden ze swoich przemijających paraliżów. W tym czasie wraca Milt i próbuje zepchnąć Milta do rzeki, lecz pechowo wpada do wody on sam. I tym razem uchodzi z życiem, bo wpada do przepływającej właśnie łódki.

Dochodzi do ostatecznej rozmowy całej trójki. Panowie pozostawiają Ellen prawo wyboru między nimi. Kobieta wybiera Milta. Załamany Harry postanawia popełnić samobójstwo i nikt nie ma zamiaru mu w tym przeszkadzać. Mężczyzna skacze do wody, a szczęśliwi zakochani odjeżdżają na motorze .

Zza balustrady mostu wyłania się przemoczony Harry...

Występują: Lesław Żurek, Edyta Olszówka i Rafał Cieszyński.

spektakl teatralny Się kochamy. Dom Muzyki BCK, 18 października g. 19.00

opr. mk