Show must go on

Pożegnanie dyrektora Jerzego Pieszki i oficjalne powitanie Małgorzaty Chełchowskiej-Rak, obejmującej dyrekcję Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej odbyło się dzisiaj w kawiarni BCK-u.

Podziękowania na ręce odchodzącego dyrektora Jerzego Pieszki złożył Zastępca Prezydenta Miasta Adam Ruśniak, który odczytał i wręczył list gratulacyjny od Prezydenta Miasta Jarosława Klimaszewskiego. Praca dyrektora (a wcześniej naczelnika Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego) na rzecz samorządu i mieszkańców symbolicznie zamknęła się pomiędzy dwoma bielskimi koncertami Wyntona Marsalisa, tym sprzed 27 lat i tym tegorocznym  – podsumował Adam Ruśniak.

Małgorzata Chełchowska-Rak zapowiedziała odświeżenie oferty Bielskiego Centrum Kultury, tak aby była skierowana do publiczności w każdym wieku. BCK ma być miejscem kojarzonym z kulturą zarówno przez młodych, jak i starszych mieszkańców miasta. Jednocześnie zadeklarowała, że wszystkie ważne elementy dotychczasowej oferty BCK, przede wszystkim Festiwale – zostaną zachowane. Będzie również kontynuowana działalność chórów, orkiestr i zespołów związanych z BCK.

Małgorzata Chełchowska-Rak jest trzecim dyrektorem w historii Bielskiego Centrum Kultury i pierwszą kobietą na tym stanowisku. Instytucją przez kilkadziesiąt lat (od 1988 roku) zarządzał Władysław Szczotka. Przez ostatnie dwa lata dyrektorem BCK był Jerzy Pieszka. Małgorzata Chełchowska-Rak nowe stanowisko objęła 1 sierpnia, wygrywając konkurs ogłoszony przez Urząd Miejski.

mk