Russian National Ballet Kostroma

Po raz pierwszy w Bielsku-Białej, jeden z najsłynniejszych rosyjskich baletów, w barwnym widowisku o historii Rosji.

 Jeden z najsłynniejszych rosyjskich baletów w niepowtarzalnym, kunsztownie opracowanym i zaprezentowanym show, które na długo pozostanie w Państwa pamięci. Zespół to najlepsza wizytówka rosyjskiej sceny na równi z baletem Moisiejewa ,Bieriozką i Krasnojarskiem.

  Grupą kierują wielcy artyści światowych scen: Elena i Yury Tsarenko oraz Maria Veshkina, a główną ideą, jaka im przyświeca jest kultywacja tradycji i wychowywanie młodych pokoleń w szeroko pojętej kulturze i tolerancji.

Program prezentowany przez  RUSSIAN NATIONAL BALLET, zawiera bogatą historię Rosji pokazaną przy pomocy różnych technik scenicznych. Połączenie lirycznych szkiców z elementami baletu klasycznego, starożytnej epopei rosyjskiej oraz tańca współczesnego ukazuje wspaniałe dziedzictwo wielu pokoleń i narodów. Na scenę wyjdzie 50 wybitnych artystów z niezliczoną ilością kolorowych kostiumów i rekwizytów – to będzie wielkie, niepowtarzalne show. Feria barw i bogactwo dźwięków przeniosą Państwa w inny świat.  To będzie niezwykła podróż w czasie, liryczna i nostalgiczna, a zarazem ekspresyjna, pełna wigoru i spektakularnych efektów.

Russian National Ballet. Kostroma. Dom Muzyki BCK, 30 listopada g. 19.00. Bilety w cenie 120 zł (normalne) i 60 zł (ulgowe - emeryci, młodzież szkolna) R+, W+, karta seniora

mk

Sponsorzy główni

sponsorzy

Partnerzy

ministerstwo kultury pzu

Dofinansowano ze srodków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzacych z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objetych
monopolem panstwa, zgodnie z art. 80 ust 1 ustawy
z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych,
w ramach programu „Muzyka”,
realizowanego przez Instytut Muzyki i Tanca.