Riverside w Domu Muzyki

Riverside - jeden z najciekawszych polskich zespołów z kręgu muzyki progresywnej wystąpił w Domu Muzyki.

 

O zaproszeniu Riverside zdecydowali internauci biorący udział w plebiscycie Bielskiego Centrum Kultury. Okazja do występu w Bielsku-Białej nadarzyła się przy okazji trasy Wasteland Tour 2019.

Wszystkie bilety sprzedały się błyskawicznie, z dużym wyprzedzeniem.

W Bielsku-Białej przez ponad dwie godziny melodyjne ballady przeplatały się z ostrymi gitarowymi riffami. Wokalista mówił zdecydowanie, że zespół gra muzykę progresywną, ale inpiracji było w tych dźwiękach o wiele więcej.  Całość dynamicznie nagłośniona i wzbogacona o przemyślane efekty świetlne. Oprócz dźwięków z najnowszej płyty Riverside  - Wasteland, pojawiły się starsze kompozycje.

Widownia od początku przyjęła muzyków entuzjastycznie. Były śpiewy, głośny doping, kilkakrotnie pomiędzy utworami widownia zgodnie skandowała nazwę zespołu. W pewnym momencie publiczność gremialnie wstała z krzeseł i tak już pozostało do końca koncertu. Koncertu znakomitego i świetnie przyjętego. Po kilku bisach, na koniec wspólne zdjęcie z widownią pamiątkowe kostki gitarowe trafiły do fanów z pierwszych rzędów, a potem już tylko …autografy i podziękowania za wspaniały koncert.

mk