Regan Quartet

Jazzmani ze Szczecina zaprezentują w Bielsku-Białej nową płytę zatytułowaną RETURN TO MYSELF. Kwartet Jacka Raganowicza zagra w Domu Muzyki 28 listopada o g. 18.00.

Po koncercie otwarcie wystawy w Galerii Środowisk Twórczych.

Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy)

Skład zespołu

Jacek Raganowicz - gitary, Robert Czech - fortepian syntezator, Piotr Wojaczek - bas, gitara basowa, Jerzy Wenglarzy - perkusja.

„Return To Myself” to tytuł symboliczny, szczeciński gitarzysta wraca przy pomocy tej płyty do muzycznego życia po ciężkim wypadku, w którym doznał skomplikowanego złamania ręki. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak trudna to sytuacja dla muzyka i jak niepewny i długotrwały bywa w takich przypadkach powrót do grania. Tym bardziej zdumiewająca jest techniczna sprawność Jacka Raganowicza, zarówno na gitarze elektrycznej, jak i klasycznej. Jego potoczyste pasaże przywodzą na

myśl Pata Metheny’ego, czasem nawet Johna McLaughlina. Zawiedzie się jednak ten, kto będzie szukał na tej płycie oszałamiającej wirtuozerii, błyskotliwych zagrywek, efekciarstwa. Dla Raganowicza najważniejsze są melodie. Ambicją gitarzysty jest skomponowanie tematów i granie takich partii improwizowanych, żeby słuchacz był w stanie je zanucić, a w dalszej kolejności – zapamiętać.

/fragment recenzji z JAZZ FORUM/

Jacek Raganowicz Quartet. Dom Muzyki, 28 listopada, g. 18.00. Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy).

opr. mk