Recital Janusza Radka

W ostatnich latach kilkakrotnie pojawiał się w Bielsku-Białej jako jeden z artystów śpiewających w większych formach muzycznych. Teraz wreszcie z solowym recitalem. Janusz Radek zaśpiewa piosenki z płyty Z ust do ust.

Nowa płyta Janusza Radka pt: "Z UST DO UST" to historia o ciągłym przyciąganiu się do siebie ludzi nawzajem, wbrew mijającej już modzie na przeżywanie wszystkiego samemu w pojedynkę. Radek swoim zwyczajem znowu pomieszał gatunki i style by stworzyć niepowtarzalną historię zawartą w jedenastu piosenkach do tańczenia w parach. Wszyscy jesteśmy świetnymi tancerzami, jako single, teraz nastaje era muzyki do tańczenia we dwoje, blisko przytuleni policzkami kołyszemy swoje ciała miarowo.

Ten taniec już kiedyś był i ta muzyka też jest skądś znajoma, a przynajmniej budzi skojarzenia z przeszłości Jednak jest to na wskroś nowoczesna produkcja, mocno osadzony rytm spotyka się z wyrafinowaną aranżacją niekończących się melodii. Zajął się tym Tomasz Filipczak, który rozbudował instrumentarium od sekcji rytmicznej, tubę i wibrafon - po soczystą elektronikę i sampling.

Płyta ukazała się 6 marca 2012, a recital miał swoją premierę sceniczną 27 marca 2012, podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Posłuchaj muzyki z najnowszej płyty Janusza Radka

Biografia artysty

Urodził się 6 kwietnia 1968 w Starachowicach. Studiował w Krakowie – jest absolwentem historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie mieszka pod Krakowem z żoną Beatą oraz z córkami Zuzanną i Anielą.

Profesjonalne śpiewanie rozpoczął w 1990 – na XVII Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie – gdzie zdobył I nagrodę - Lirę Orfeusza. Zaczynał od klimatów poetyckich – komponował piosenki do tekstów Bolesława Leśmiana, Leopolda Staffa, E.E Cummingsa. W latach 1994-95 współtworzył krakowski kabaret Zielone Szkiełko. Śpiewał też w zespołach o ostrzejszym brzmieniu - punkrockowym Gównoprawda i rockowych: Moonwalker, Obcy, Jutro, Zanderhaus.

Występował w spektaklach teatralno-muzycznych:

•Jesus Christ Superstar - Teatr Rozrywki, Chorzów 2000

•Opowieści Jedenastu Katów - Teatr Ludowy, Kraków 2000

•Sen nocy letniej - Teatr Muzyczny, Gdynia 2001

•Berlińska rewia kabaretowa - Teatr Ludowy, Kraków 2002

•Opera za trzy grosze - Teatr Muzyczny, Wrocław 2002

•Gorączka - Teatr Muzyczny, Wrocław 2002

•Zakochany Paryż - Kieleckie Centrum Kultury, Kielce 2008

•Jerry Springer - The Opera - Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław 2012

Janusz Radek z zespołem – 26 października g. 19.00, Dom Muzyki. Bilety w cenie 40 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy).

opr. mk