Program Dni Bielska-Białej ogłoszony

Na konferencji prasowej w Willi Sixta został ogłoszony program tegorocznych Dni Bielska-Białej. Cykl imprez potrwa 10 dni - od 27 sierpnia do 5 września. W różnych miejscach Bielska i Białej, po obu stronach łączącej je rzeki Białej, odbędzie się prawie 50 imprez - spektakli, koncertów, wykładów i wystaw. Już 27 sierpnia na placu Ratuszowym wystąpi Lady Pank.

- Przez całe 10 dni będziemy celebrować nasze połączenie i to, jakim jesteśmy miastem. Chcemy pokazać to, co mamy my, jako bielszczanie - naszą młodzież, naszych twórców, naszych artystów. - mówi Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

W Bielsku-Białej 27 sierpnia po koncercie Pociągu Rock'n'Roll i Lady Pank, odbędzie się pokaz sztucznych ogni. Koncerty i inne wydarzenia będą się odbywać w kilkunastu miejscach miasta.

Od 27 do 29 sierpnia będzie można odwiedzić Jarmark na placu Wojska Polskiego (od piątku do niedzieli). W trakcie tej imprezy będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19.

- Tylu atrakcji nie spotkacie nigdzie indziej - zapewniają organizatorzy Dni Bielska-Białej. Szczególną atrakcją będzie koncert przebojów Marii Koterbskiej przed Teatrem Polskim i występ The Threex na zamkowych murach wraz z pięknymi iluminacjami (5 września). Tego wieczoru ulica Zamkowa będzie zamknięta dla ruchu samochodowego.

Na konferencji zaprezentowano także "bielskie ciastko", które otrzymało nazwę KaramBBa.

Szczegółowy program Dni Bielska-Białej znajdą Państwo TUTAJ.

fot. Paweł Sowa/UM Bielsko-Biała

mk