Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/bck/domains/bck.bielsko.pl/public_html/sites/all/modules/date/date_views/includes/date_views_fields.inc on line 86 Pożegnanie Lata | Bielskie Centrum Kultury

Pożegnanie Lata

Rockowe przeboje i muzyka country, Ira i Maciek Maleńczuk - tysiące ludzi bawiły się na terenach obok hali Pod Dębowcem na weekendowych koncertach pod nazwą Pożegnanie Lata.

Ponad ćwierć wieku na scenie, mnóstwo płyt i przebojów. Ira jest jednym z nielicznych zespołów, które potrafią wypełnić koncert prawie samymi hitami, śpiewanymi przez publiczność. Solidne gitarowe rzemiosło, dobre nagłośnienie i przebojowe melodie sprawiły, że publiczność długo nie chciała ich wypuścić ze sceny. Prawie dwugodzinny koncert zakończył się coverem Venus z repertuaru zespołu Shocking Blue. W czasie tych 120 minut Ira łączyła przeboje z początku lat 90. z tymi, które okupowały szczyty listy przebojów w ostatnich latach. Ukłonem dla starszej widowni był wykonywany przez zespół od wielu lat Oni zaraz przyjdą tu z repertuaru Breakoutów.

W niedzielę 25 sierpnia, w Bielsku-Białej królowała muzyka country. Ale zanim na scenie pojawił się Maciek Maleńczuk, przed szeroka publicznością zadebiutowała grupa The Shiver. Młodzi muzycy zagrali dźwięki z pogranicza popu, funky i rocka. Spodobali sie na tyle, że musieli wyjść na bis.

A potem już na scenie zagościł Maciek Maleńczuk. Po sukcesie płyty Psychodancing, spenetrował kolejny muzyczny obszar. Na płycie Psychocountry zaproponował swoje interpretacje hitów tego gatunku. Gorąco przyjęty, był bardzo konsekwentny w doborze repertuaru, grając tylko swoją odmianę country. Koncert zakończył piosenką, swojego guru tej muzyki - Johny'ego Cash'a. Publiczność owacją na stojąco wymusiła bis, którą była Ballada o Dzikim Zachodzie z tekstem Wojciecha Młynarskiego.

mk