Poczuj folklor

Barwne, taneczno-muzyczne widowisko z muralem w tle. POCZUJ FOLKLOR – to tytuł koncertu Zespołu Pieśni i Tańca Bielsko z gościnnym udziałem Edyty Golec.

Kilkudziesięciu młodych artystów włożyło w tej koncert mnóstwo wysiłku i twórczej pasji. Kolejne grupy wiekowe pokazywały, że czują folklor, taniec jest dla nich czymś więcej niż tylko sposobem na spędzenie wolnego czasu, a folklor może być czymś żywym i nowoczesnym.

Koncert POCZUJ FOLKLOR był zorganizowany z okazji Dnia Młodzieży, a ponieważ folklor i patriotyzm leżą niedaleko od siebie, naturalnie wpisał się również w obchody tegorocznego Święta Niepodległości.

Były oberki, krakowiaki, tańce cieszyńskie i góralskie - folklor z różnych stron Polski z naciskiem na muzykę i tańce góralskie. Wszystko zatańczone w szaleńczym tempie i z ogromnym zaangażowaniem. To była prawdziwa uczta dla oczu. Tancerzom towarzyszył mocno, nowocześnie grający big-band, prowadzony przez Marzenę Grzybowską i Jarosława Grzybowskiego.

Edyta Golec zaśpiewała utwór W nieznane z płyty Symphoethnic, a potem jeszcze Ej gronicku, Na holi (z debiutanckiej płyty Golec uOrkiestra) i wielki finał z przebojową sambą góralską (Kochom ciebie dziywcyno).

Świetnie bawiła się też publiczność, która zapełniła salę Bielskiego Centrum Kultury. Biletów zabrakło na kilka dni przed koncertem.

Współorganizatorem wydarzenia był Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, któremu serdecznie dziękujemy.

 

 

 

mk