Organy i fletnia pana

To będzie niezwykłe połączenie. Na scenie Domu Muzyki wspólnie zagrają wirtuozi organów i fletni pana oraz triumfatorzy konkursu i uczestnicy warsztatów w ramach IV Weekendu z Fletnią Pana.
Na koncert zapraszamy 20 października o g. 18.00.

Liselotte Rokyta

- holenderska fletnistka mieszkająca obecnie w Czechach pobierała nauki gry na fletni u największych mistrzów tego instrumentu: Georghe Zamfira i Simona Stanciu.

Artystka koncertuje na całym świecie, ale to będzie jej pierwszy większy koncert w Polsce.

Andre Knevel

- urodzony w Holandii a mieszkający obecnie w Kanadzie. Na organach gra od 8 roku życia a swój pierwszy recital organowy zagrał w wieku 19 lat.

Koncertuje na całym świecie jako solista oraz akompaniator chórów i instrumentalistów. Gra rocznie 30-40 koncertów a sporo z nich w ostatnim czasie wraz z Liselotte Rokyta.

Program koncertu

- Fletnia Pana / organyConcerto in F major- G. F. Händel

-larghetto

-allegro

-alla siciliano

-presto

-Organy solo Improwizacja

- Fletnia Pana / organy Romanian Suite- Cantec Batranesc/Dantu-npatru/Hategana

- Fletnia PanaSyrinx- C. Debussy

- Fletnia Pana / organy Nocturne Op. 9 no. 2- F. Chopin Czardasz- V. Monti

- Organy soloToccata- A. Knevel

- Fletnia Pana / organy Hora Staccato-G. Dinicu

Lonely Shepherd- J. Last

Skylark- Romanian Traditional

Koncert wpisze się zarówno w cykl jesiennych koncertów organowych jak i IV Weekend z Fletnią Pana.

Weekend z Fletnią Pana to cykl warsztatów, konkursów i koncertów, które mają na celu popularyzować Fletnię Pana. W tym roku warsztaty odbywać się będą 19-21 października w Regionalnym Ośrodku Kultury a prowadzić je będą artyści grający na fletni Pana - Liselotte Rokyta, Czesław Trzmiel i Mariusz Wilk. W piątek 19 października odbędzie się w Regionalnym Ośrodku Kultury ul. 1 Maja 8 o godz. 20 otwarty konkurs gry na fletni Pana /wstęp wolny/. Laureaci konkursu wystąpią jako soliści na koncercie galowym 20 października w BCK. W koncercie oprócz w/w artystów zagranicznych wystąpią także uczestnicy warsztatów, którzy zagrają jeden lub dwa utwory zbiorowe ćwiczone na warsztatach.

Koncert organowy. 20 października g. 18.00. Bilety w cenie 20 zł.

opr. mk