Narodowy Spis Powszechny - informacje

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. Spisem objęci są mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy, a także stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

Obowiązkową formą jest samopis internetowy – specjalny formularz elektroniczny, który należy wypełnić znajduje się na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem: https://nsp2021.spis.gov.pl/#/login?redirect=%2Fobligations.

Istnieje także możliwość dokonania spisu dzwoniąc na specjalną infolinię pod nr  22 279 99 99.
W przypadku, gdy osoba objęta obowiązkiem spisowym nie spisze się przez Internet ani przez telefon, z osobą tą skontaktuje się telefonicznie rachmistrz spisowy, aby przeprowadzić spis. Warto zaznaczyć, że rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę dopiero od 4 maja br.  Należy pamiętać, że udział w spisie jest obowiązkowy. 

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców - w związku z epidemią koronawirusa - stanowisko do samospisu zlokalizowane w Urzędzie Miejskim pozostaje zamknięte do odwołania.

Bieżące informacje na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 dostępne są na stronach www Urzędu Miejskiego:  https://bielsko-biala.pl/narodowy-spis-powszechny oraz Głównego Urzędu Statystycznego: https://spis.gov.pl/.

mk