Muzyka i słowa Stanisław Soyka

Muzyka i słowa Stanisław Soyka - to tytuł najnowszej płyty artysty. W programie bielskiego koncertu znajdą się oprócz premierowych piosenek także jego największe przeboje.

Pierwsza tak osobista artystyczna wypowiedź Stanisława Soyki od piętnastu lat.

Stanisław Soyka muzycznie określa nowy Album  jako „Folk z przymrużeniem oka”, ale – jak dodaje:Można na nim usłyszeć późne lata 70-te, rythm & blues`a, wpływy reggae, a także po prostu – ballady.

Ten - w pełni autorski -  Album dzisiejszego Soyki jest prostolinijny, prawdziwy i szczery.

To muzyczne wyznanie bez podrasowania.

Jest tu polonez, jest i tango, w którym odbywa się cała amplituda uczuć – miłość, zazdrość, ciepło, zimno, gorąco. Jest pieśń o miłości do Warszawy i o tym jaka do niej prowadziła droga - ”Lubię wracać do Warszawy”, a także kompozycja szczególna: jak niewysłany list dojrzałego sześćdziesięcioletniego „chłopaka” do swych Rodziców - „Mamulu, Tatulu”.

Z kolei, w „Przyszedł czas na zmiany”,   jesteśmy w miejscu, gdy własne dzieci dorastają i nabierają rozpędu. to tekst o nauce jak żyć  - troszkę inaczej, choć nie mniej „jędrnie”.

Warto poczuć też, jak dobrze czasem się zatrzymać, usiąść na ławeczce (”Ławeczka”) stać się intensywnym obserwatorem ludzkości w jej indywidualnych przejawach. I… nie bać się ciszy („Ciszy nie unikaj”) bo: „To co słychać w ciszy, w hałasie zanika”.

A także, to zaproszenie do myślenia, do słuchania, do śpiewania.

Stanisław Soyka: „Chciałem pokazać piękno świata - świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego mnie. Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także  - by te piosenki były dostępne dla każdego kto lubi śpiewać. A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie; tam jestem dzisiejszy ja i - gdy będziecie Państwo jej słuchać  - będzie mi miło móc tam Państwa spotkać.

I – być może - usiąść wspólnie na muzycznej ‘Ławeczce’.

„Ławeczka-Bajeczka” to pierwszy singiel promujący album, do którego został stworzony teledysk.

 

Ten Album to trzy słowa:

Wyjątkowy, Autorski i… NARESZCIE!

 

Lista utworów

 1. Lubię wracać do Warszawy
 2. Przyszedł czas na zmiany
 3. Zależy mi
 4. Ławeczka - bajeczka
 5. Mamulu, Tatulu
 6. Nie ma ich
 7. Ciszy nie unikaj
 8. W Piotrowym mateczniku
 9. I już i tyle
 10. Tango pozostało
 11. Niechaj płynie wielka rzeka

 

Zespół w pełnym 8 osobowym składzie: Stanisław Sojka – gitara, piano, śpiew, Marcin Lamch – gitara basowa, Przemek Greger – gitara elektryczna, Kuba Sojka – perkusja, śpiew, Zbyszek Uhuru Brysiak – perkusjonalia, Antoni Gralak- trąbka, Aleksander Korecki – saksofon i gość specjalny Tomasz Jaśkiewicz na gitarze elektrycznej.
 

Stanisław Soyka z zespołem 10 maja g. 18.00 Dom Muzyki BCK. Bilety w cenie 80 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy - emeryci, młodzież szkolna). R+, W+

mk