Muzyczna Majówka

W czasie majowego weekendu Bielskie Centrum Kultury zorganizowało dwa koncerty. Gwiazdą pierwszego był Wesoły Lwów, a drugiego, odbywającego się na terenach ATH, zespół Myslovitz.

2 maja w Domu Muzyki odbył się koncert galowy z okazji Święta Flagi oraz 20-lecia Bielskiego oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Koncert rozpoczął się występem działającego pod patronatem Bielskiego Centrum Kultury Zespołu Pieśni i Tańca Bielsko. Po części oficjalnej na scenie pojawili się członkowie kapeli Wesoły Lwów, zespołu kontynuującego tradycje Wesołej Lwowskiej Fali, w której pojawiały się popularni Szczepcio i Tońcio. Opowieści o historii i dniu dzisiejszym Lwowa łączyły stare lwowskie piosenki - mniej lub bardziej znane. Nie zabrakło pieśni Hej sokoły i Tylko we Lwowie. Ośmioosobowa kapela sprawiła widzom wiele radości.

Zobacz fragment koncertu

3 maja na terenach ATH zaplanowano pierwszy w tym roku plenerowych koncert. Tymczasem pogoda sprawiła wszystkim psikusa. Zamiast pięknego majowego słońca, deszcz i temperatura sięgająca zaledwie kilku stopni powyżej zera. Wydawało się, że w tej sytuacji na Błoniach pojawią się tylko najbardziej zagorzali sympatycy zespołu Myslovitz. Tyle, że było ich zaskakująco wielu, a zespół (dawno nie goszczący w Bielsku-Białej) odwdzięczył się bardzo dobrym koncertem, opartym na najbardziej znanych przebojach. Nie zabrakło takich hitów jak Długość dźwięku samotności, Chłopcy, To nie był film czy Kraków. W finale zabrzmiała – oczekiwana przez publiczność – Peggy Brown, w wersji nieco zmienionej w stosunku do płytowego oryginału.

Wkrótce ma się ukazać nowa płyta zespołu (pierwsza po kilkuletniej przerwie) i wygląda na to, że szybko stanie się takim klasykiem jak Korova Milky Bar, czy Happiness is Easy. Płyta trafi do sklepów 31 maja. Ma nosić tytuł Nieważne jak wysoko jesteśmy. Wśród utworów, które Myslovitz zagrał na koncercie pojawił się m.in. (bardzo dobrze przyjęty) pierwszy singiel z tej płyty – utwór Ukryte.

Koncert zespołu Myslovitz odbył się w ramach Dni Województwa Śląskiego.

Zobacz fragment koncertu

mk