Muniek i przyjaciele

Muniek i przyjaciele - to kolejny koncert z cyklu Inne Brzmienie Miasta. Na koncercie usłyszycie największe przeboje wykonywane przez Muńka Staszczyka: z zespołami T.LOVE, Szwargierkolaska i solo.

Po dwóch latach od złotej płyty "Syn Miasta", Muniek Staszczyk z kolegami z zespołu Muniek i Przyjaciele powraca, tym razem na żywo i akustycznie. Utwór ,Bóg” to pierwszy singiel zapowiadający pierwszy album zespołu pt „Muniek i Przyjaciele na żywo i akustycznie 2018 - 2019”.  Na płycie towarzyszą Muńkowi Cezariusz Kosman oraz Janek “Jahlove” Pęczak.

Muniek i Przyjaciele wyruszyli we wspólną  podróż jesienią roku 2018. Początkowo, projekt ten miał być wyłącznie koncertową odskocznią od głośnego, rockowego grania. Muniek chciał pograć z mniejszym aparatem wykonawczym, w kameralnych salach, „bliżej ludzi”. Ogromny sukces tego początkowo skromnego przedsięwzięcia zaowocował powstaniem albumu dokumentującego ponad 80 koncertów, podczas których zespół objechał kilka razy całą Polskę występując zarówno w małych klubowych salach, w teatrach, na scenach krajowych letnich festiwali oraz na Stadionie Narodowym.

Fani twórczości Muńka  znajdą na płycie utwory pochodzące z różnych projektów artystycznych Muńka: zarówno z repertuaru zespołów T.Love i Szwagierkolaska, jak i działań solowych wokalisty, w tym największe przeboje jak „King”, „I Love You”, „Bóg” czy „Apaszem Stasiek Był”.

Kochani Przyjaciele

Wszyscy obecnie tęsknimy za koncertami, a czas pandemii jeszcze wzmaga naszą tęsknotę. My, Artyści nie istniejemy bez Was – publiki. Dlatego też dziś oddaję ten album w Wasze ręce z nadzieją, że nowy 2021 rok pozwoli nam spotkać się gdzieś jak najszybciej na żywo i akustycznie.

Za miks odpowiadają Janek Pęczak i Antek Sojka, za mastering Jacek Gawłowski. Autorką zdjęcia wykorzystanego na okładkę singla jest Helena Majewska, odpowiada ona jednocześnie za całą oprawę zdjęciową albumu.  Płyta ukazuje się nakładem wydawnictwa ART2 MUSIC.

 

UWAGA: Jeżeli koncert z powodu ograniczeń związanych z COVID-19 nie będzie się mógł odbyć w planowanym terminie, może zostać przesunięty na najbliższą możliwą datę. Ze względu na regulacje związane z pandemią, organizator imprezy zastrzega sobie możliwość zmiany miejsc.

MUNIEK i PRZYJACIELE, z cyklu Inne Brzmienie Miasta. BCK, 21 października g. 18.00 Bilety w cenie 90 zł. Zniżki: Bielska Karta Rodzina +, Bielska Karta Seniora, Weteran +.

mk