Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/bck/domains/bck.bielsko.pl/public_html/sites/all/modules/date/date_views/includes/date_views_fields.inc on line 86 Muniek akustycznie | Bielskie Centrum Kultury

Muniek akustycznie

Ilu jest wokalistów, którzy na koncercie mogą śpiewać tylko znane wszystkim hity? Muniek Staszczyk jest zapewne jednym z nielicznych. W Bielskim Centrum Kultury tylko w dwóch momentach przerwał śpiewanie „listy przebojów”.

Rozpoczął i zakończył Dylanem – All along the watchtower i Times are changing, polskimi tekstami, jako Dookoła wieży i Czasy nadchodzą nowe, świetnie wpasowały się w charakter przebojów Muńka.
Wspomniane (mniej znane) wyjątki to oryginalnie nagrane z zespołem Pustki Kalambury, do tekstu Władysława Broniewskiego, z trudno dostępnego obecnie albumu Broniewski i jedna z nowszych propozycji Muńka – Zabawki.
Jako drugi utwór tego wieczoru usłyszeliśmy 1996. Tutaj ciekawostka, te samą piosenkę, kilka tygodni wcześniej wykonał na scenie BCK-u duet Karaś/Rogucki, jakby zapowiadając koncert Muńka.
Oprócz tego – to, co lubimy najbardziej, czyli piosenki, które już kiedyś słyszeliśmy – Apaszem Stasiek był z repertuaru Szwagrakolaski, solowa Pola i zestaw największych przebojów T.LoveAjrisz, Bóg, IV liceum, I love you, Autobusy i tramwaje.
Muniek skupił się na śpiewaniu, niewiele mówił, ograniczając się do podziękowań dla widzów („dziękówa”). W refrenach największych hitów publiczność ochoczo wyręczała Muńka, zastępując także klaskaniem nieobecną sekcję rytmiczną (podkład instrumentalny tworzyły dwie gitary i harmonijka ustna).
Muniek pokazał, że mając tyle przebojów, może je dowolnie zestawić w koncertowym programie. W kilku zmienił odrobinkę teksty, jakby dostosowując je do zmieniających się czasów. Pozostałe zabrzmiały absolutnie aktualnie, mimo że niektóre powstały jeszcze w początkach lat 80. Na bis Banalny, Warszawa i jedyna powtórka tego wieczoru, zagrana na koniec Pola.

mk