Marcin Wyrostek & Coloriage

Najbardziej znany polski akordeonista. Zwycięzca programu Mam Talent. Czaruje swoją grą ta tym trudnym i trochę już zapomnianym instrumencie. W Bielsku-Białej, z zespołem Coloriage wystąpi 31 marca.

15 listopada 2011 r. ukazał się album Marcina Wyrostka i zespołu Coloriage. To nowy projekt fenomenalnego akordeonisty Marcina Wyrostka - doskonałego muzyka i wykładowcy Akademii Muzycznej, znanego i rozpoznawalnego dzięki zwycięstwu w programie „Mam Talent". To dzięki niemu cała Polska pokochała piękne brzmienie akordeonu.

„Coloriage" po francusku oznacza „kolorować, malować"... i taka właśnie jest muzyka zespołu Marcina - pełna emocji, brawurowa, wielobarwna. Muzycy opracowali kompozycje klasyczne i standardy jazzowe. Inspiracją była dla nich także muzyka ludowa. Płyta zabiera słuchacza w muzyczną podróż po wielu rejonach świata, w tym bałkańskich, cygańskich, latynoamerykańskich... Oprócz znanych utworów takich jak „Libertango" czy „Besame Mucho" na płycie znalazły się również autorskie kompozycje Coloriage. Do jednego z utworów – „Jovano, Jovanke" muzycy zaprosili Kayah.

Poprzednia płyta Marcina Wyrostka „Magia del Tango" pokryła się potrójną platyną.

Członkowie Coloriage współpracują ze sobą już od ponad 6 lat. Zespół był w tym czasie wielokrotnie zapraszany na międzynarodowe festiwale muzyczne na całym świecie. Ich muzyka łamie wszelkie bariery czasowe, językowe i geograficzne - trafia do serc ludzi na całym świecie.

Na swojej stronie internetowej Marcin Wyrostek napisał:

Sięgamy do najsławniejszym tematów klasycznych, jazzowych i folkowych ubierając je w nasze muzyczne pomysły aranżacyjne. Punktem centralnym naszych opracowań jest improwizacja - magia tworzenia, która powstaje dzięki interakcji pomiędzy nami, a przede wszystkim pomiędzy nami a publicznością. Wtedy powstaje to coś :) Inspiruje nas jazz, folk, klasyka, hip-hop ...

Nasza muzyka jest niezwykle dynamiczna i ekspresyjna, a zarazem delikatna i klimatyczna. Podejmujemy wiele wyzwań muzycznych: koncerty z Kayah, Bobbym McFerrinem, orkiestrami smyczkowymi... Staramy się zmierzyć ze światowymi standardami wprowadzając w nie nowego, naszego ducha.

Skład zespołu

Marcin Wyrostek – akordeon, Mateusz Adamczyk – skrzypce,

Piotr Zaufal – bas, Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne.

Na koncercie usłyszymy m.in.

Richard Galliano - Viaggio

Jovano, Jovanke - mel. ludowa

Richard Galliano - Spleen

Astor Piazzolla - Libertango

Recenica - mel. ludowa

Marcin Wyrostek - Qwerty

Mateusz Adamczyk - ESP

Marcin Wyrostek - Tango for Alice

Marcin Wyrostek - Akryl

Consuela Velasquez - Besame Mucho

Chuck Mangione - Dzieci Sancheza

Marcin Wyrostek&Coloriage. 31 marca, g. 18.00. Bilety w cenie 40 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy)

opr. mk