Majówka z Kultem

Kazik Staszewski i  jego zespół wracają do Bielska-Białej co kilka lat. Tym razem wystąpią 3 maja, zapewne dla tysięcy swoich fanów, na terenie obok hali Pod Dębowcem.

Zespół powstał w lutym 1982 roku w Warszawie. Jego założycielami byli wokalista (a później także saksofonista) Kazik Staszewski i basista Piotr Wieteska. Obydwaj grali wcześniej w zespole Poland, jednym z pierwszych punkowych zespołów w Polsce. Pierwszy skład uzupełnili gitarzysta Tadeusz Bagan i perkusista Darek Gierszewski. Kult zadebiutował na scenie 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie Remont. ...w pierwszych latach istnienia Kult nie grał wielu koncertów, a niemal na każdy z nich przygotowywał nowy repertuar. Powstało sporo piosenek, niektóre na fonograficzną premierę czekały wiele lat, inne w ogóle nigdy nie pojawiły się na oficjalnych fonogramach zespołu. Od samego początku antysystemowe teksty Kazika poruszały ważne problemy związane z tożsamością, wiarą czy porządkiem społecznym.

/www.kult.art.pl/

Obecny skład Kultu:

Kazik Staszewski wokal

Janusz Grudziński klawisze

Piotr Morawiec gitara

Ireneusz Wereński bas

Tomasz Goehs perkusja

Wojciech Jabłoński gitara

Janusz Zdunek trąbka

Tomasz Glazik saksofon

Jarosław Ważny puzon

Zagrali ponad 3000 koncertów. Występowali 8-krotnie w Jarocinie i wszystkich innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Oprócz tego gościli na koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Szwecji, Stanach Zjednoczonych.

Ich koncerty to ponad 2-godzinne spektakle.

Kult, 3 maja, g. 18.00, teren obok hali Pod Dębowcem. Wstęp wolny.

mk