Majówka 2010

Koncert zespołu Kult rozpoczął sezon letnich imprez plenerowych w Bielsku-Białej.
Występ Kazika wraz z istniejącą od 28 lat grupą, nie rozczarował.

Ogromny namiot na terenach ATH wypełnił się kilkoma tysiącami fanów. Dominowała młodzież, ale nie zabrakło tych, którzy pamiętają zespół z jego dokonań w latach 80-tych.

Na koncercie zabrzmiały największe przeboje formacji, zarówno te z punk-rockowych początków Kultu, piosenki z bardzo popularnego krążka z 1993 roku Tata Kazika (z utworami napisanymi przez ojca Kazika Staszewskiego), jak i utwory z najnowszej płyty - Hurra!

Ci którzy nie zmieścili się pod namiotem, albo nie chcieli tłoczyć się pod sceną, mogli oglądać koncert na ogromnym telebimie.

Jak zwykle Kult zaimponował muzyczną klasą i...długością koncertu. Występ trwał prawie 3 godziny. Zakończyło go aż 5 bisów.

SPONSORZY GŁÓWNI MAJÓWKI:

W poniedziałek, w ramach obchodów Świeta Konstytucji 3 maja, w Bielskim Centrum Kultury wystąpili: Bielska Orkiestra Festiwalowa, Bielski Chór Kameralny, chór Akademii Techniczno-Humanistycznej. Na skrzypcach zagrał Krzysztof Jakowicz, a zaśpiewał tenor Dariusz Stachura.

Artyści zagrali muzykę kompozytorów polskich - m.in. Chopina, Moniuszki i Wieniawskiego. Wszyscy muzycy zostali przyjęci gorąco, a szczególną owacją publiczność nagrodziła wirtuoza skrzypiec - Krzysztofa Jakowicza.

Kolejne muzyczne spotkania w plenerze - już 3, 4 i 5 czerwca - podczas Dni Bielska-Białej.

ZOBACZ FRAGMENT KONCERTU

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJęć Z KONCERTU

mk