Lipcowe koncerty w Bielsku-Białej (program)

Lato z Kulturą-Dumni z BB to cykl koncertów pod patronatem Prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego. W sobotnie, lipcowe wieczory zapraszamy na Rynek. 

Lato z Kulturą-Dumni z BB lipiec 2021


03.07.2021 20.00 Rynek bielskiej starówki
Koncert zespołu Leon Voci ze Lwowa oraz Studia wokalnego Malwa z Warszawy (w ramach dorocznych obchodów świętojańskich "Od Jana do Iwana")

Teatr ognia Tesserakt

LeonVoci – zespół ze Lwowa założony w 2015 roku przez Nazara Tatsyshyna – lidera kwartetu. W tłumaczeniu z języka włoskiego oraz hiszpańskiego  LeonVoci oznacza „Głosy lwów” lub „Głosy Lwowa”.Popularyzują muzykę klasyczną przez śpiew operowy na współczesną manierę. Największe światowe przeboje musicalowe, znane arie operowe oraz najpiękniejsze światowe hity wykonują z wielką klasą i prawdziwym profesjonalizmem. Obdarzeni są naturalnie brzmiącym głosem.

10 lipca g.20.00 Rynek bielskiej starówki
Zespół Cumbancheros  - Impreza Kubańska

Zespół Cumbancheros prezentuje szeroki repertuar muzyki latynoskiej, wywodzącej się z rejonu Morza Karaibskiego. Grają utwory w stylu m.in. rumby, cha-chy, mambo, salsy. Ciągłe eksperymentowanie i łączenie różnych gatunków salsowych jest oryginalną i emocjonującą propozycją zespołu dla publiczności. Z charakterystyczną energią i pasją prezentuje on  latynoskie standardy, czym zaraża publiczność, skłania do uśmiechu i tańca w gorących rytmach salsy. Po koncercie rozpocznie się gorąca taneczna Impreza Kubańska

17 lipca g. 20.00  Rynek bielskiej starówki
Iwona Loranc – w repertuarze Marii Koterbskiej

Iwona Loranc –  śpiewająca aktorka związana z Teatrem Buffo i Teatrem Komedia. Triumfatorka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i krakowskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej.  Na swoim koncie ma 5 płyt. Iwona Loranc urodziła się w Bielsku-Białej 7 stycznia 1969 roku. Z wykształcenia jest animatorem filmów rysunkowych. Zadebiutowała w bielskiej Piwnicy Zamkowej. Szybko trafiła do ekipy Teatru Polskiego a następnie na deski teatrów we Wrocławiu, Sopocie, Katowicach, Warszawie i Krakowie.

18 lipca g. 18.00 sala Bielskiego Centrum Kultury
Janusz Radek

/Ze względu na pogodę, koncert Janusza Radka został przeniesiony z Parku Słowackiego do sali BCK/

Janusz Radek  to znany polski wokalista i aktor teatralnych inscenizacji muzycznych. Od początku swojej artystycznej działalności Janusz Radek rozszerzał swoją aktywność sceniczną na coraz to nowsze muzyczne przestrzenie. Swoją karierę rozpoczynał od wykonywania piosenek poetyckich następnie zaangażował się w działalność kabaretową, występował również w zespołach rockowych. Do Bielska-Białej przyjedzie z projektem "Janusz Radek kameralnie".

24 lipca g. 20.00 Rynek bielskiej starówki
Gooral, Kamer, Wiosna

Gooral  - to jeden z najciekawszych polskich twórców tej dekady poruszających się w obrębie elektroniki. Stworzył niepowtarzalny styl zwany Ethno Elektro. Artysta łączy muzykę klubową i elektroniczną z góralszczyzną. Zagrał około tysiąc żywiołowych koncertów zarówno w kraju, jak i za granicą. Odwiedził koncertowo ponad 20 krajów m.in.: Japonię, Kanadę, Azerbejdżan i większość państw europejskich. Współtworzy również inne projekty muzyczne

31 lipca g. 20.00  Rynek bielskiej starówki

Koncert Gramy DoBBro  - wspólna inicjatywa Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz lokalnych artystów.

To sprzeciw dla nienawiści, wyraz jedności i solidarności. Jak co roku na scenie pojawią bielscy Artyści.

 

SPONSOR CYKLU:

mk