Leszek Żądło

Kolejna gratka dla miłośników jazzu. W Domu Muzyki wystąpi Leszek Żądło European Art  Ensemble. KONCERT ODWOŁANY. PRZEPRASZAMY.

Leszek Żądło - saksofonista, flecista i kompozytor jazzowy polskiego pochodzenia, zamieszkały na stałe w Niemczech.

Studiował kierunki muzyczne w Krakowie, Wiedniu i Grazu, obecnie wykłada na uczelniach muzycznych w Würzburgu i Monachium. Pierwszy zespół, Leszek Żądło Ensemble, założył w 1972 roku, a w 1983 r., już w Niemczech, pod jego kierunkiem rozpoczął działalność Polish Jazz Ensemble.

Muzyczny dorobek Leszka Żądło to ponad 80 płyt, w których nagraniu uczestniczył, nagrania radiowe i telewizyjne, liczne koncerty, także charytatywne (m.in. w celu organizowania pomocy dla Polaków podczas trwania stanu wojennego), organizacja warsztatów dla młodych muzyków w Niemczech i w Polsce. Leszek Żądło był trzecim i ostatnim partnerem życiowym znanej polskiej aktorki Barbary Kwiatkowskiej znanej miedzy innymi z filmów Ewa chce spać i Jowita.

Długoletni przewodniczący Stowarzyszenia na Rzecz Porozumienia Niemiecko-Polskiego, promującego inicjatywy społeczno-kulturalne.

Wilhelm Scheer jest cenionym na niemieckim rynku jazzowym saksofonista barytonowym znany jednak głównie jako naukowiec, autor i wydawca książek z dziedziny informatyki.Wieloletni prezes firmy BITKOM.

Wojtek Groborz ,Wiesław Jamioł i Tolek Lisiecki współpracują ze sobą w formacji JBBO i zostali przez Leszka zaproszeni do udziału w tym projekcie muzycznym.

 

Leszek Żądło European Art Ensemble

Leszek Żądło – ts

Wojtek Groborz – p

Tolek Lisiecki – b

Wiesław Jamioł - dr

August Wilhelm Scheer – bs (Niemcy)

 

Leszek Żądło European Art Ensemble. Dom Muzyki BCK, 2 kwietnia, g. 18.00. Bilety w cenie 60 zł R+

 

 

opr. mk