Ksieżniczka Czardasza

Brawurowe wykonanie znakomitej operetki Emmericha Kalmanna. Gliwicki Teatr Muzyczny prezentuje jedną z największych inscenizacji w historii gliwickiej sceny. SPEKTAKL ODWOŁANY.

Młody książę Edwin Lippert-Weylersheim zamierza popełnić mezalians sezonu: zakochany w pięknej szansonistce Sylvii Varescu, małżeństwo chce zawrzeć w jej macierzystym kabarecie "Orpheum"! Jednak radość stałych bywalców teatrzyku jest przedwczesna - rodzina księcia zrobi wszystko, aby nie dopuścić do skandalu. Ognisty czardasz, najbardziej podejrzane lokale Budapesztu, przepych wiedeńskich salonów - słowem: jedna z najsłynniejszych w świecie operetek, kwintesencja najlepszych cech gatunku. Artystki, artystki, artystki z variété..., Tak całkiem bez dziewczątek na nic świat..., Choć na świecie dziewcząt mnóstwo..., Jaj, maman, życie krótkie, żal młodych lat... - największych przebojów Księżniczki czardasza bywalcom operetki nie trzeba reklamować. W wykonaniu solistów GTM i pod mistrzowska batutą Rubena Silvy brzmią brawurowo, tym bardziej, że Księżniczka... jest jedną z największych inscenizacji w historii gliwickiej sceny.

Muzyka: Emmerich Kálmán

Libretto: Leo Stein i Béla Jenbach

Przekład: Jerzy Jurandot

Adaptacja: Wojciech Adamczyk

Inscenizacja i reżyseria: Wojciech Adamczyk

Kierownictwo muzyczne: Ruben Silva

Scenografia: Wojciech Jankowiak

Kostiumy: Marta Hubka

Choreografia: Zofia Rudnicka

Przygotowanie chóru: Henryk Wicherek

Księzniczka Czardasza. Gliwicki Teatr Muzyczny. 6 października, g. 18.00 Bilety w cenie 100 zł. R+

Z powodu zbyt małego zainteresowania widowisko zostaje ODWOŁANE. Bilety zakupione w kasie zwracamy w Domu Muzyki. Pieniądze za bilety zakupione w SYSTEMIE SPRZEDAŻY BILETóW zostaną zwrócone na Państwa konta. Wszystkich miłośników muzyki operetkowej serdecznie przepraszamy.

opr. mk